+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

OKUL ÇANTASI

OKUL ÇANTASI

Gençler çanta, her geçen gün kendini geliştiren ve bu sektörde çantadan beklenen bütün özellikleri göz önünde bulundurarak tasarımlarına devam eden bir firmadır.

Gençler çanta, her geçen gün kendini geliştiren ve bu sektörde çantadan beklenen bütün özellikleri göz önünde bulundurarak tasarımlarına devam eden bir firmadır. Birçok çanta türünü tasarlayıp üreten firmamız, okul çantası konusunda da piyasadaki yerini almıştır. Okul çantaları çocukluk yaşından gençlik dönemine kadar her yaştaki bireyler için kişisel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Zamanın bu kadar geniş olması ve okul çantasının eğitim hayatı boyunca çocuğun yanından ayıramayacağı bir materyal olması yönüyle konforlu ve kullanım rahatlığı sunabilecek bir çanta tercihinin yapılması çok önemlidir. Gençler çanta olarak biz, bir okul çantasından beklenebilecek olan bütün özellikleri bir arada toplayıp, her zevk ve her yaşa uygun okul çantaları tasarlıyoruz. Ayrıca bir çantadan beklenebilecek olan en önemli özellik olan sağlığa uygun oluşu da bizim en fazla önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Özellikle küçük yaşta çanta taşımak zorunda kalan çocuklarınızın çantasını zorlanmadan taşıması ve sırt ve bel ağrısı yaşamaması için özenle çalışarak konforlu okul çantaları tasarlamaktayız.

Bir okul çantasının sağlığa elverişli olduğunu gösteren özellikler nelerdir?

Özellikle eğitim döneminin başında insanlar çocuklarının okul ihtiyaçlarını temin edebilmek için yoğun koşturmaca içerisine girerler. Bu ihtiyaçları karşılarken ekonomik olması kadar çocuğunun ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilecek olan ve sağlığına uygun olması için araştırma içerisine giren veliler hem bütçelerine uygun olan hem de kaliteli malzemeleri temin ederek yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır bir şekilde girerler. Özellikle bütün okul malzemelerini taşımaya yardımcı olacak olan okul çantası seçiminde daha temkinli davranan insanlar istediği kriterlere uygun olan çantayı bulmak için arayışa girerler. Aynı şekilde çanta üreten firmalarda bu süreçte birbirinden farklı modeller tasarlayarak ürünlerini alıcısının beğenisine sunmaktadır. İdeal okul çantasında aranması gereken özellikleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Okul çantası çocuğun boyuna ve yaşına uygun olma özelliğine sahip olmalı. Nasıl ki ilkokul çağındaki bir çocuk için lise çağındaki kişinin çantası uygun olmadığı gibi, lise çağındaki birinin de ilkokul çağında kullanılan çantaları kullanması uygun olmayacaktır. Ayrıca seçilecek çanta çocuğun boyu ile de uyum halinde olmalıdır.

Olması gerekenden büyük olması halinde çocuğa taşıma esnasında zorluk oluşturacağı gibi çok büyük olmasından dolayı içindeki malzemelerin yer değiştirmesine ve düzensiz görünmesine sebep olmaktadır.

Okul çantasında mutlaka iki tane omuz askısı bulunmalıdır. Çünkü tek askılı çanta kullanımı yükü tek tarafına aldığı için çocukta bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Bir okul çantasında mutlaka bel bandı bulunmalıdır. Bunun sebebi bel bandı kullanılan çantalarda, çantanın ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtması sağlanmaktadır.

Sırt ve bel bölgesi mümkün olduğu kadar yumuşak bir şekilde doldurularak desteklenmelidir.

 

İlginizi çekebilir : toptan makyaj çantası 

Yanlış bir okul çantası seçimi çocuğun birçok sağlık sorunu yaşamasına neden olmaktadır. Bunların başında omuz ve sırt ağrıları gelmektedir. Bunların yanında kol ve ellerde uyuşma bel ağrısı da yanlış okul çantası seçimi sonucu ortaya çıkabilecek sorunlar arasında gösterilmektedir. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için özellikle çantanın ağırlığının çocuğun ağırlığına oranına dikkat etmek gerekir. Okul çantalarının ağırlığı, çocuğun vücut ağırlığının yüzde 15 ini geçmeyecek şekilde olması gerekir. Bu oranın üstünde ağırlığa sahip olan çantalar çocuğun sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Çantanın kendi ağırlığı kadar içine koyulan materyallerin ağırlığı da bu konuda etkili olmuştur. Bu nedenle okul çantasına ihtiyacın dışında kalan gereksiz eşya koymamanız gerekmektedir. Geriye kalan materyallerin zorlanmadan taşınabilmesi için iki omuz askısı da takılmalıdır. Böylece yük dengelenmiş olacağından dolayı taşıma işlemi de yorucu olmayacaktır. Okul çantasındaki omuz askıları da çocuğun fiziksel yapısına uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır. 

 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN