+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

2021 Yaz Çantası Modası

2021 Yaz Çantası Modası

Kadınlar aile yapısındaki en sorumlu bireylerdir. Bu yüzden kadınların ihtiyaçları erkeklerin ihtiyaçlarından daha fazladır. Bu yüzden erkekler cüzdan gibi küçük materyalleri taşırken kadınlar genellikle içi dolu olan büyük çantaları taşırlar. Çantaların içinde tüm gereksinimleri ve bazı zamanlarda çocuklarla alakalı, eşlerle alakalı ya da çocukların okullarıyla alakalı birçok evrak taşıyabilirler.

Çantalar aslına bakılacak olursak oldukça büyük bir yükten ibarettir. Kadınların omuzlarında yük olarak gezer. Bu durumdan ötürü uzmanlar kadınların küçük çantalar tercih etmesi gerektiğini ifade ederler. Çantaların duruşları, zarafeti ve işlevi oldukça büyüktür. Kış aylarında genellikle büyük çantalar tercih eden kadınlar, yaz aylarında plaj çantaları dışında küçük çantalar taşırlar.

Moda Uzmanlarının Tavsiyesini Dinleyen Kadınlar Şık Tasarımlı Çantalara Sahip Oluyor!

2021 yaz modasında yer alan çantalar kadınların ilgisini daha şimdiden çekmeye başladı. Yaz dönemlerinde uzmanların en çok önerdiği çantalar minimal çantalardır. Yaz aylarının bunaltıcı ve sıcak havasından dolayı uzmanlar küçük çantaların tercih edilmesi gerektiğini dile getiriyor. Günümüz şartlarında kadınlar hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında yeterince yorulduğundan dolayı, koşuşturma arasında kadınlara yardım edecek birçok çanta modeli bulunmakta. Birçok bölmesi olan çanta modelleri kadınların düzen konusunda yardımına koşmakta. Böylelikle tasarlanmış çanta modelleri hem estetik bir duruşa sahip olacak, hem de kullanım kolaylığı sağlayacak.

ilginizi çekebilir : kurumsal çanta imalatçısı 

En çok Tercih Edilen Çanta Modelleri

2021 çanta modelleri içerisinde en çok tercih edilen modeller kadınları yormayan ve yardımına koşacak çanta tarzları olacaktır. Sizlere bu yazıda 2021 çanta modellerinin nasıl özelliklere sahip olması gerektiğinden bahsedeceğiz;

  • Tasarımı şık ve estetik bir görüntüye sahip olmalı,
  • İşlevsel bir tasarımı olmalı ve birçok bölmesi bulunmalı,
  • Kadınların kozmetik eşyalarını rahatlıkla taşıyabileceği bir yapıya sahip olmalı,
  • Hem spor hem klasik giysilerin yanında kombin edilebilir olmalı,
  • Kaliteli bir yapıya sahip olmalı ve minimal bir tasarım ile üretilmiş olmalı,

2021 çanta modasında yukarıda saydığımız özellikleri birçok moda uzmanı öneriyor. En şık ve yaratıcı çanta tasarımlarına sahip olan markalar bu yaza damgasını vuracak. Moda dünyasındaki birçok marka şimdiden yaz dönemi için büyük çalışmalar yürütüp 2021 çanta modasında yeni ikonlar yaratmayı planlıyorlar.

ilginizi çekebilir : kadın çanta modelleri 

Sezona Damga Vuran Çanta Modelleri

2021 yaz sezonunda özellikle 18 30 yaş arası kadınların en çok tercih ettiği çanta tipleri desenli ve yamalı çanta tipleridir. Özellikle sokak modasını doruklarda yaşayan yeni nesil eskitme bir anlayışa sahiptir. Vintage tarzını benimseyen ve oldukça sakin bir ruh haline sahip olan sokak modası düşkünleri bu ruh halini modaya dayandırmış ve modayla ruh halini harmanlamıştır. 2021 yaz modasında görünen o ki birçok farklı çanta modelini göreceğiz. Son zamanlarda giyim ve mağazacılık sektöründe ve tekstil sektöründe moda haline gelen yama deseni çantaların tasarımında oldukça fazla kullanılıyor.

Geleneksel Çantaları Unutun, Marjinal Çanta Modellerine Hazır Olun!

Geleneksel olan çanta modellerinin dışında tasarlanmış olan çantalar, küp, üçgen, elips ve buna benzer birçok şekilde üretilmektedir. 90’lı yıllarda en çok tercih edilen çanta modelleri günümüz modasında da oldukça fazla tercih edilmeye başladı. Genç kesim 90 moda Kreasyonlarını tercih etmeye başladı. Bu durumla birlikte özellikle 90 yıllarındaki çanta modasının günümüzde de oldukça fazla tercih edildiğini ve insanların eski modalara döndüğünü görmeye başlıyoruz. 90’lı yılların modası dışında çantalarda oldukça ışıltılı seçenekleri tercih eden kadınları da görüyoruz. Özellikle taşlı çantalarda 2021 yaz modasında en çok tercih edilen çanta modelleri arasında yer almakta.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN