+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

ÇANTA ALINIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PÜF NOKTALAR

ÇANTA ALINIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PÜF NOKTALAR

Hangi kadına sorsanız en vazgeçilmez aksesuarınız nedir diye, size vereceği cevap kesinlikle çantalar ve ayakkabılar olacaktır. 

Hangi kadına sorsanız en vazgeçilmez aksesuarınız nedir diye, size vereceği cevap kesinlikle çantalar ve ayakkabılar olacaktır. Bu kadınlar için bir tutkudur adeta. Kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan çantalar, kıyafetlerin tamamlanması, görsel bütünlüğümüzün sağlanması ve yanımızda bulundurmak zorunda olduğumuz eşyalarımızı taşımamız için en büyük yardımcımızdır. Kaç tane çantaları olursa olsun, kadınlar yeni bir çantaya asla hayır demezler, her kıyafetlerini tamamlayacak, birçok farklı ebatta ve renkte çantaya sahip olmalarına rağmen.

Her kadının, her konuda farklı zevklere sahip olması çantalardaki farklı tercihlerini de yansıtıyor. Kimi farklı modellerde çantalara sahip olurken kimisi tek tarz çantalardan hoşlanıyor. Ne tür çantalardan hoşlanırsanız hoşlanın önemli olan, bu çantalara sahip olurken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmek. Peki kadınların hayatında bu kadar önemli bir yere sahip olan çantalarımızı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Her şeyi sizin için araş tırdık, merak ettiklerinizin cevabı makalemizde.

Çanta alırken dikkat etmemiz gereken birçok nokta var. Çantanın ebatları, çantanın içinde bulunan bölmeleri, çantanın hangi materyalden yapıldığı, seçeceğimiz çantanın bize, vücut yapımıza uygun olup olmadığı ve en önemlisi de çantanın fiyatı gibi konular, çanta satın alırken göz ardı etmememiz gereken noktalardan birkaçı.

Çanta Ebatları Neden önemlidir?

Her kadının çantalarda hoşlandığı ve yaşam biçimine göre tercih ettiği değişik ebatlar vardır, ancak çanta alırken seçeceğiniz ebatın çok önemli olduğunu unutmayın. Mesela bazı kadınlar yanlarında çok fazla şey taşımayı severler, onların küçük çanta tercih etmeleri uygun olmayabilir. Eğer çantayı çok beğendiyseniz önce düşünün, bu çantayı nerede kullanabilirim, içinde neler taşıyabilirim diye kararı sonra verin. Tabi büyük çantaları genellikle günlük hayatımızda kullanırız bir de küçük çanta tercihlerimiz var. Küçük çantaları da günlük hayatımızda içine fazla şey koyamadığımız için çok tercih etmiyoruz ama akşamları bir davette kullanacağımız parça küçük bir çanta olabilir ancak. Yani çantanın ebatı, kullanım yerimize ve amacımıza göre değişmelidir.

İlginizi Çekebilir : Toptan Çanta Modelleri

Çantanın Bölmeleri Neden Önemlidir?

Çanta alışverişi yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli mevzulardan biri de çantanın bölmelerinin çok olması bana göre. Çok bölmesi olmayan bir çanta düşünün, mesela bir bölmesi var diyelim oraya koyacağınız şey sınırlı, en çok ihtiyacınız olan anahtar ve cep telefonu. Diğerleri çantanın bölmesiz olan kısmına; cüzdan, makyaj malzemeleri, şarj aleti….Hele ki benim gibi, ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüğünüz her şeyi yanınızda taşımak sizi güvende hissettiriyorsa, sahip olmanız gereken çok bölmeli çantalar ki sizi dakikalarca çanta içinde çalan telefonunuzu aramaktan kurtarabilsin. Çok bölmeli çantalar, çanta ister küçük olsun ister büyük her zaman daha kullanışlıdır.

Çantalarda Kullanılan Materyaller Neden Önemlidir?

Çanta alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer önemli etken ise, çantanın hangi materyalden yapıldığıdır. Bazı kadınlar çantalarında çok fazla şey taşır ve taşınan şeylerin bir ağırlığı mevcut, bu yüzden çantanın bu ağırlığı taşıyabilecek sağlam ve dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması gerekir. Örneğin kumaş bir çantada çok fazla ağırlık taşıyamayız. Tercih edeceğimiz çantanın hangi materyalden olduğu mevsimlerle de ilgili aslında, kışın deri çantayı rahatlıkla kullanabilirken yazın derinin terletme özelliğinden dolayı kumaş çantaları daha sık tercih etmeliyiz.

Çantalarda Renk Tercihi Neden Önemlidir?

Aslında çantalarda renk tercihi kadınların ekonomik durumu ile doğrudan ilintilidir. Ekonomik durumunuz iyi ise istediğiniz her renkte çantaya sahip olma şansına da sahipsiniz demektir, tabi tercih ediyorsanız. Ancak her kadın o kadar da şanslı değil maalesef. Ekonomik olarak o kadar iyi olmayan kadınlar ise dolaplarındaki en sık tercih ettikleri kıyafet renklerine göre ya da o kıyafetlere uygun olacak renkte çantalar tercih etmelidirler.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN