: +90 212 567 92 65 - : gencler@genclercanta.com

Çanta Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çanta Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bugünün dünyasında kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri de çantalardır. Her kadının dolabında en az 4 5 farklı çeşit ve desene sahip çanta modeli bulunmaktadır. Bu sayı az gibi gelebilir. Fakat birçok kadının dolabında söylediğim, sayıdan çok daha fazla çanta modeli bulunmakta. Kadınların çantaya olan tutkusu çok eski zamanlara dayanır. Bu tutku kadınlar için oldukça önemlidir. Kadınların neredeyse hiçbiri yeni bir çanta için hayır demezler ve alırlar. Dolaplarında dursa bile her kadın yeni bir çantaya sahip olmak ister. Günümüzde moda tutkunu kadınların dolaplarını kurcaladığınızda her tarzda ve her modelde çantaya sahip olduklarını göreceksiniz.

Günümüz şartlarında kadınların dolaplarını açtığınızda bir çantadan fazlasını göreceksiniz. Çünkü kadınlar moda konusunda alternatifsizliği sevmez ve sürekli değişim ve farklılığı severler. Rengarenk bir dolaba sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar.

Çanta kombinlerken dikkat edilmesi gereken noktaları aşağıda madde madde sizlere sıraladık;

1-Çanta Boyutu

Kadınların her biri farklı farklı hacimde çantalardan hoşlanırlar. Fakat çanta almak istendiği vakit kadınlar için çantanın ebadının önemli olduğu unutulmaması gereken önemli bir konudur. Günümüzde birçok kadın görüntüsünü sevip, ebadına dikkat etmeden kendine ve kombine uygun olmayan çantaları tercih edebilir. Yanınızda oldukça fazla araç ve gereç taşıyorsanız küçük ebatlı bir çantayla gezmeniz anlamsız ve sizin için zor olabilir.

Beğenmiş olduğunuz bir çantayı satın almak istediğinizde çantanın nerede kullanılacağına ve hangi kombin ile uyumlu olacağına dikkat etmekte fayda vardır. Çanta seçimi yaparken sürekli olarak yanınızdan ayırmadığınız eşyalarınızı almak istediğiniz çantanın içerisine koymayı deneyin. Buradaki amaç büyük bir çantaya sahip olmak değil, sizlere yararlı olacak ve kıyafetlerinize yakışıp, fonksiyonel bir biçimde kullanabileceğiniz çantaya sahip olmaktır. Sadece dolapta boş boş durması için çanta almak yerine işinize yarayacak çantalar almanızı sağlamak temel amaçtır. Nerede küçük ve nerede büyük çanta kullanacağınızı bilmeniz bu yüzden çanta satın alırken dikkat etmeniz gereken Kriterlerden biridir.

ilginizi Çekebilir : promosyon çanta fiyatları

 

2- Çantanın Bölümleri

Bazen çantaların kullanılması son derece sinir bozucu gelebilir. Buna niye dediğinizi duyar gibiyim. Şu şekilde, bazı çantaların bölümlerinin az olması çantayı kullanmak istememenize sebep olabilir. Bu durum da aranan eşyanın bulunmasını zorlaştırdığı için günün telaşında bizleri sinirlendirebilir. Özellikle kozmetik ürünlerini ve cüzdanını çantada taşıyan hanımefendilerin işleri bu noktada daha çok zorlaşıyor. Hele ki, telefonunu çantada taşıyan kadınlar, bu konuda oldukça zor zamanlar yaşayabiliyor. Bu tarz problemler ile karşılaşmamak adına çantaların birkaç bölüme sahip olması son derece önemlidir. Bu yüzden çanta tercihlerinde bölümleri az olan çantaları tercih etmek, özellikle fazla eşya taşıyorsanız sizlere oldukça büyük zorluklar çıkarabilir. Bu tarz problemler ile karşılaşmamak için çanta seçimine dikkat edip, kendinize en uygun çantayı seçiniz.

3- Çanta Kumaşı

Çanta seçimi yaparken en önemli konulardan biri de çantanın nasıl bir kumaşa sahip olduğudur. Günlük olarak kadınlar çantalarında çok fazla eşya taşımaktadırlar. Bu yüzden çantalara büyük bir yük binmektedir. Çanta seçimi yaparken bu yüzden en kaliteli ve dayanıklı kumaşlardan yapılan ve rahat bir dokuya sahip olan şık çantaları tercih etmek bizlere avantaj kazandırır. Dayanıklı bir çantaya sahip olmanın yanında kumaş seçimi de mevsimsel şartlarda bizlere birçok avantaj kazandırabilir. Kış aylarında kullanılacak olan kumaşlar ile yaz aylarında kullanılacak kumaşların farkı olması gerekmektedir. Bunun sebebi de sıcak günlerde deri ve koyu renklere sahip olan çantalar sizi terletip rahatsız eder. Aynı zamanda yoğun yağışlı günlerde ve kış aylarında keten bir kumaşa sahip olan çantanızda kötü etkilenebilir ve çantalarınızın içerisindeki materyallere zarar gelebilir.

ilginizi çekebilir : Toptan makyaj çantası 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


BİZE ULAŞIN