+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

ÇANTA NASIL OLMALI?

ÇANTA NASIL OLMALI?

Birçok alanda olduğu gibi çanta sektöründe de her geçen gün yenilik ve değişiklikler yapılmaktadır. Her sezon farklı tarz ve modelde tasarlanan çantalar özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdikleri tasarımlar olmuştur. 

Çanta Tasarımı Nasıl Olmalı?

Birçok alanda olduğu gibi çanta sektöründe de her geçen gün yenilik ve değişiklikler yapılmaktadır. Her sezon farklı tarz ve modelde tasarlanan çantalar özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdikleri tasarımlar olmuştur.

Çanta tasarımı yapılırken zevk ve tercihler belirleyici unsur olsa da asıl önemli olan kullanışlı, fonksiyonel, şık ve sağlam bir çanta ortaya koyabilmektir. Bir çantanın hem şık ve gösterişli hem de ihtiyaca en güzel şekilde cevap verebilen yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu sayede kişiye sağladığı fayda artacaktır. Çanta tasarımında dikkat edilecek en önemli ayrıntı çantanın sağlam ve kaliteli olmasıdır. Çantanın tasarımında kullanılan kumaş kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Şıklığının yanında kalitesi ve sağlamlığı da bir çantadan beklenilmesi gereken özelliktir.

Kullanıldığı alana ve kullanım amacına göre çok farklı çeşitte çanta modelleri mevcuttur. Kadınların yanı sıra erkek, çocuk ve bebekler için çok farklı amaçlarda kullanmak üzere çantalar üretilmektedir. Çanta imalatı yapan firmalar çanta üretimlerini toptan yapabildiği gibi perakende olarak sürdürmektedir. Tasarımlar yapılırken tamamen kullanıcıların talepleri göz önüne bulundurulan çantalar her geçen gün çok farklı tarzların yansıtıldığı tasarımlarla kullanıcısına sunulmaktadır.

ilginizi çekebilir : trend kadın çanta modelleri

Gençler çanta olarak işimizi en güzel şekilde yapmayı hedefleyerek birçok yaş gurubunun zevk ve tercihleri doğrultusunda çantalar tasarlayıp üretmekteyiz.

Tamamen kullanıcıların tercih ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çanta tasarımlarımızı büyük bir özen göstererek yapmaktayız. Gençler çanta olarak hızla değişen dünyadaki yeniklikleri ve yaşanan değişimleri yakından takip ederek yapmış olduğumuz çanta tasarımlarını siz kullanıcılarımızın beğenisine sunuyoruz.

Çanta Üretiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Çanta üretiminde kullanılan malzemelerin dayanıklı ve kaliteli olması gerekmektedir. Böylelikle çantanın daha uzun ömürlü olması sağlanacaktır. Bir çantanın sağlam ve dayanıklı olmasının yanında şık ve estetik bir görünüme sahip olması da çanta tasarımında dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Çantanın kullanım amacına göre tasarımında kullanılan kumaş farklılık göstermektedir. İhtiyaca en güzel şekilde cevap verecek olan kumaş seçimi çanta üretiminde kullanıldığı takdirde çanta kullanıcısına daha fazla fayda sağlayacaktır. Örneğin sırt çantalarının tasarımında kullanılan deri, süet, kadife ve kot gibi kumaşlar sırt çantasının kullanılacağı alana uygun özelliklere sahip olmalıdır. Çanta tasarımında kullanılan tamamlayıcı ürünler kaliteli malzemelerden oluşmalıdır ve çanta tasarımında kullanılan kumaşın özellikleri ile uyum halinde olmalıdır. Çanta tasarımında işçilik faktörü de önemli etkiye sahiptir. İşçilik iyi olmadığı sürece çanta tasarımında kullanılan kumaş ne kadar kaliteli olursa olsun başarılı bir tasarım ortaya çıkmayacaktır.

Çanta tasarımı yapılmadan önce çanta kullanıcılarının ihtiyaçları doğru bir şekilde tespit edilip tasarımlara o yönde şekil verilmelidir. Örneğin çanta bir evrak çantası modelinde tasarlanacaksa çantayı kullanan kişiye istediği evraka rahat bir şekilde ulaşma imkânı sunabilen bir çanta tasarlanmalıdır. Çünkü evrak çantasında düzeni sağlayabilmek için doğru bir tasarım sunmak çok önemlidir. Yine tasarımı yapılan sırt ve el çantaları ne amaçla kullanılacaksa tespit edilip çantanın ihtiyaca en güzel şekilde cevap vermesi sağlanmalıdır. Çanta tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise çantanın kullanışlı ve fonksiyonel olabilmesidir. Bu sayede kullanıcısına çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Çantanın kullanışlı ve fonksiyonel oluşunun yanında şıklığı, kalitesi, sağlam ve dayanıklı oluşu, kalite fiyat orantısının doğru şekilde sağlanması da çanta tasarımının başarısını ortaya koyacaktır.

Sektörde öncü bir kuruluş olan gençler çanta olarak biz şıklığı kalite ile harmanlayarak birçok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz çanta tasarımları yapmaktayız. Sizde tasarımlarımız hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve birbirinden şık çantalara sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Çanta Üretiminde Baskı Aşaması

Çantanın üretimde belirlenmiş olan nakış, emprime, kabartma ve benzeri yöntemler müşterilerin zevk ve tercihine göre çanta üzerine uygulanmaktadır.

Çanta Üretiminde Birleştirme Aşaması 

Baskı aşamasından geçen çanta tercih edilen birleştirme şekline uygun olacak şekilde uygun makinelerde yapılan işlemler sonucu birleştirilir. Ve bütün bu işlemler bittikten sonra kullanıma hazır hale gelen çanta paketlenip ilgili yerlere teslim edilir.

Çanta modellerini belirleyen en temel etken sektörde yaşanan yenilik ve değişikliklerdir. Sektörde gelinen son noktada çok farklı model ve tarzda çanta üretimi yapılmaktadır. Çanta modellerini belirleyen bir diğer faktör de insanların artan ihtiyaçlarıdır. Bir çanta tasarımından beklenen şık ve modern görünümünün yanında ihtiyaçları en güzel şekilde karşılayabilecek yapıda olmasıdır. İnsanların birçok alanda kullanmak üzere çantaya ihtiyaç duymaları çok farklı modelde tasarlanan çantaların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Eski dönemlerde tek bir modelde tasarlanan çantalar günümüzde insanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarımı yapılmaktadır.

Gençler çanta olarak yapmış olduğumuz çanta tasarımlarımızda çok geniş yelpazeye sahip olan çanta tasarımları yapmaktayız. Yapmakta olduğumuz çanta tasarımlarında şık ve estetik yapıya önem verdiğimiz kadar fonksiyonel ve düzenli yapıya sahip çantalar yapmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çanta modellerimizi belirlerken çok faklı boyut, renk ve desen seçeneği sunmaktayız. Bu açıdan bakıldığından her kitlenin ihtiyacına cevap verebilecek ölçüde üretimlerimizi sürdürmekteyiz.

Çantanın kadınların hayatındaki yeri çok büyük öneme sahiptir. Günlük hayatlarında çanta kadınların vazgeçemedikleri aksesuar olarak bilinmektedir. Bizde bunu önemseyerek günlük hayatta rahat kullanım özelliği bulunan şık ve estetik çanta tasarımları yaparak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Özellikle sırt ve kol çantaları en fazla tercih edilen çanta modelleri arasında yer almaktadır. Sırt ve kol çantalarının tasarımında bir birinden farklı materyallere yer verilmektedir. Mevsimlere kişinin yaşına ve ihtiyaca göre çok farklı model ve desende tasarlanan çantaların üretiminde çok farklı kumaş seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan en fazla tercih edilenleri ise rugan, süet ve deri gibi kumaşlardır. Çanta tercihinde kişilere seçme şansı sunan en önemli faktör renk ve modeldir. Sezonun trend olan renkleri dikkate alınarak çanta tercihi yapılmaktadır.

Çanta üretiminde profesyonel olan firmamız her bütçeye ve zevke uygun olan modern tasarımlar sunmaktadır. Tasarımlarımız arasında sırt çantası, kol çantası, evrak çantası, okul çantası, spor çantası, seyahat çantası ve bir çok cüzdan çeşidi yer almaktadır. Çanta üretiminde sektörün öncülerinden olan firmamız modern çağın yeniliklerini yakından takip ederek çok farklı zevk ve tercihe uygun olan çanta tasarlamaya devam ediyoruz. Kaliteyi ve şıklığı bir arada bulunduran çanta modellerimize inceleyebilirsiniz. Tasarımlarımız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın


BİZE ULAŞIN