+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Kadınlar çantayı artık bir aksesuar gibi değil de, hayatındaki önemli bir varlık gibi görmeye başlamıştır. Dürüst olmak gerekirse ve Empati yapacak olursak. Özellikle iş dünyasındaki kadınların en yakın arkadaşı çantalardır diyebiliriz. Bu yüzden kadınlar her zaman sevdikleri çantaları alırlar ve çantaları severler onlara iyi bakarlar. Bugün her kadının dolabında birden fazla çanta modeli yer alır. Öyle ki, bu durumu biraz daha abartan kadınlarımızın her kıyafeti için farklı bir çantası vardır. Bu durum kadınların çantayla olan ilişkisini sorgulama haddini vermiyor bizlere.

ilginizi çekebilir : En Yaratıcı 2021 Çanta Kombini Fikirleri

Çantanızın Vücudunuzun Özelliklerini Ön Plana Çıkarması Gerekir!

Çanta seçimi yaparken kadınların dikkat etmesi gereken unsurlar mevcuttur. Vücut tipine uygun kalıp ve özelliklere sahip olan çantaları seçmek sizlere estetik açıdan avantaj kazandırır. Kombin oluştururken öncelikli olarak kıyafet, ayakkabı ve takı aksesuarlarınıza karar verirsiniz. Fakat çanta seçimi kadınlar için genelde en son kısımda yer alır. Çünkü kadınlar çanta seçimi için uzun vakit harcarlar.

ilginizi çekebilir : 2021 Kolye Çanta Modası

Kombinin En Önemli ve En Son Parçası Çanta!

Kombinin tamamlanmasındaki en önemli unsur çantalardır. Vücut tipinize uygun çanta seçimi yapmak, sizlere büyük avantaj kazandırır ve rahat hareket etmenizi sağlar. Ayrıca daha estetik bir görüntü kazanmanızı sağlar. Çanta kullanımı bireylerin karakteristik özelliklerine bağlı bir şeydir. Kadınlar bu konuda hiçbir zaman risk almayı sevmezler. Kadınların bu durumda organizasyon yetenekleri de ön plana çıkıyor. Kadınlar bu yüzden bazen çok geniş ve büyük çantalar tercih ederken, bazen de minimal tasarımları tercih edebiliyorlar. Fakat önemli olan konu çantaların işlevi değil, vücut tipine uygun olup olmadığıdır.

Omuz çantaları pratik olsa dahi sağlık durumların ötürü tercih edilen çanta modellerinden değildir. Kadınların vücut tipine uygun çanta seçimi yaparken dikkat etmesi gerekenler;

Kısa boylu kadınların büyük çantalardan kaçınması gerekir.

Aynı şekilde uzun böyle kadınlarında kombin tercihlerine göre çok küçük ve minimal tasarımlardan kaçınması gerekir.

Çanta seçimi yaparken kıyafet tarzınızı çantanızın tipine ve boyutuna uygun belirleyin.

Çanta vücut tipine göre seçildiğinde gerçekten oldukça farklı bir hava kazanmanıza olanak sunuyor. Bu yüzden çanta seçimlerine özen gösterin. Esenlikle kalın.

ilginizi çekebilir : çanta imalatı 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN