+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Çanta Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çanta Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çanta seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Kıyafet tercihi, kombin tamamlama, çantanın kalitesi, fiyatı ve Trendlere uygun olması oldukça önemli detaylar arasındadır. Çanta seçimleri kadınların en dikkat etmesi gereken konuların başında gelir. Çantalar kıyafetleri tamamlama konusunda gün içindeki aktivitelerin, devamının sağlanması gibi sebeplerden ötürü kadınların kullanmış oldukları önemli parçalar içinde yer almaktadır. Kadınların ayakkabı ve çantaya olan sevgisi uzun yıllar öncesine dayanıyor. Bu yüzden her kadın çantayı sever. Kadınlar yeni bir çantaya hiçbir zaman hayır diyemezler. Kadınların dolabını açtığımızda birbirinden farklı bir sürü çanta modelini dolaplarında görmek mümkündür. Kadınların dolaplarında bir çantadan her zaman daha fazlası vardır. Kıyafet tercihlerine göre farklı modellerde renkler ve boyutlarda çantalar bulabilmek mümkündür. Kadınlar çanta seçimlerini farklı yapabilmektedir. Kadınların bazıları farklı farklı modelde çantalardan hoşlanırken, bazıları tek tarzda çantaları seçerler.

ilginizi çekebilir : 2021 Sonbahar Yaz Çanta Trendleri

Çanta Boyutu

Kadınların çantalarda hoşlandıkları boyutlar ve ebatlar vardır. Fakat çanta alırken boyutunun yani ebadının önemini bilmeniz gerekir. Görünüşe aldanıp bazen kadınlar kendilerine uymayan boyutlarda, kullanışı yetersiz olan çantaları tercih ederler. Özellikle yanında fazla eşya taşıyan kadınlardansanız, küçük çantaları tercih etmek sizlere eziyet olabilir. Çantalar özellikle iş dünyasındaki kadınların en büyük yardımcısı olmaktadır. Bu yüzden çanta tercihi yaparken dikkat etmek son derece önemlidir. Kadınlar çanta tercihi yaparken, çok beğendikleri çantaları alacakları zaman, çantayı nerede, nasıl kullanacaklarını sorgulamalıdırlar. Yanınızdan ayırmadığınız ürünleri çantalarınızın içine koyup deneyebilirsiniz. Amaç sadece büyük bir çantaya sahip olmak değil, böyle olsa gider bavulla gezer bütün kadınlar. Fakat bazı kadınlar hiçbir zaman kullanmayacakları küçük çantaları sadece sevdikleri için alıp dolapların kenarına koyuyor. Amaç bunun önüne geçmek ve daha doğru seçimle yapmaktır.

Çanta Bölümleri

Bazen çantaları kullanmak kadınları gerginleştirebiliyor. Bunun sebebi ise bazı çantalarda oldukça az bölümler olabilmektedir. Bu da aradığınız bir şeyi çantada bulmayı zor bir hale getiriyor. Çantasında makyaj malzemesi, cüzdan, anahtarlık, kozmetik ürünlerine kadar birçok şey taşıyan kadınlar için durum daha zor bir hale geliyor. Telefonlarınız çaldığı zaman hepiniz saniyeler içerisinde telefonunuzu ararsınız. Çünkü kadınlar çantaya oldukça fazla eşya koyduğundan çantadaki eşyaları bulmaları zorlaşabiliyor. Bu tarz problemler yaşamamak adına çantaların içerisinde birkaç bölümün olması gerekir. Böylece işleriniz daha kolay bir hale gelir.

ilginizi çekebilir : MAKYAJ ÇANTASI NASIL OLMALI ?

Çanta Kumaşı

Çanta seçimlerinde etkili faktörlerden biri çantaların kumaşıdır. Çantaların içerisinde oldukça fazla materyal taşımaktayız. Bu yüzden içerisine büyük bir yük binebiliyor. Bu sebepten ötürü çantaları seçerken dayanıklı olanlarını seçmeliyiz. Güzel dokularının dışında dikkat edilmesi gereken konulardan biri dayanıklı olmalarıdır. Dayanıklılığı dışında kumaş konforu son derece önemlidir. Kumaşların mevsimler üzerindeki etkisi tahmin edilebileceği üzere büyüktür. Örneğin, yaz aylarında bez ve pamuktan üretilen çantalar tercih edilmelidir. Yağmurlu havalarda ve kış aylarında kalın yünlü kumaşlar ya da deri çantalar tercih edilmelidir. Kişilerin kışın kullandığı kumaş, yaz kumaşlarından daha kalın ve zorlu hava şartlarında daha koruyucu olması gerekir. Sıcakta deri çantalar sizleri terletip rahatsız edebilir. Bu yüzden çantaların kumaşına oldukça dikkat etmenizde yarar vardır.

Çanta Rengi

Çanta rengi de mevsimsel şartlara göre değişmelidir. Örneğin; kış aylarında deri ve siyah renkli çantaların kullanımı oldukça idealken, yaz aylarında sahil kenarlarında takılırken beyaz ve bez çantaların kullanılması gerekir. Çantaların rengi bu yüzden önemlidir. Çanta rengi kıyafetlerinize uygunluğu ve kombinleri tamamlama konusunda oldukça önemlidir. Çanta seçimini dolaplarınızdaki kıyafetlerin rengine göre yapmanız sizlere birçok konuda avantaj sağlayacaktır.

 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN