+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

ÇANTADA MODEL SEÇİMİNİ ETKİLEYEN UNSURLAR

ÇANTADA MODEL SEÇİMİNİ ETKİLEYEN UNSURLAR

Çanta seçiminde yaş en önemli konuların başında geliyor. Dolayısıyla yaş unsurunu da üç bölüme ayırabiliriz.

 Çanta seçiminde modelleri etkileyen faktörlerin başında yaş ve vücut özelliği geliyor. Günümüz moda şartlarında çantaların desenlerinden renklerine ve modellerine varıncaya kadar pek çok değişim söz konusu. Dolayısıyla bayanlar çanta seçimini gidecek oldukları yere ve ekonomik durumlarını göz önünde bulundurarak tercih ediyorlar. Çanta seçimini belirleyen faktörlerden birisi de cinsiyet oluyor. Aşağıda çantada model seçimini etkileyen unsurlar hakkında bilgiler verelim istedik.

Çanta seçiminde yaş en önemli konuların başında geliyor. Dolayısıyla yaş unsurunu da üç bölüme ayırabiliriz.

ÇOCUKLUK DÖNEMİ

Çocuklar için çanta seçiminde öncelikli olarak taşıma kolaylığı sağlıyor olması ve dayanıklılığı ön plana olmak zorundadır. Çantanın çocuğun iskelet yapısına zarar vermemesi gerekiyor. Kolay temizlenebilme ve canlı renk seçeneği de çocukluk döneminde çanta seçimini etkileyecek olan faktörlerin başında gelir.

İlginizi Çekebilir: Çanta imalatçıları İstanbul

GENÇLİK DÖNEMİ

Gençlik döneminde çanta satın alınırken öncelikli olarak günün modasına uygun olması gerekiyor. Uygun olan renk ve model seçeneğinin mutlaka ihtiyacı karşılıyor olması gerekir. gençlik döneminde tercih edilen çanta modelleri arasında fantezi ve yarı fantezi çantalar ön plana çıkmıştır.

OLGUNLUK DÖNEMİ

Olgunluk döneminde çanta modelleri daha çok fanteziye kaçar bunun içinde vücut özelliği ön plana çıkmıştır. Olgunluk döneminde seçilen çantalarda oran önemli kısa boylu ve zayıf kişilerin daha küçük uzun boylu olanların ise daha büyük boy çanta seçimi yapması gerekir.

Çanta seçimlerini etkileyen faktörlerden birisi de mevsimdir. Kışın seçilen bir modelin yazın açık tonlarını içermemesi gerekir. Çünkü açık renkli çantaların kışın bakımı ve temizliği daha zor olacaktır.

Günümüzde çanta seçimini belirleyen faktörlerin başında ise moda geliyor. Bayanlar çanta modasını yakından takip ederek mevsimine göre bir tercih yapmayı planlıyor. Buna göre modanın yönü ise gidilecek olan etkinliğin türüne göre değişiklik gösteriyor.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN