+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Çantanın Kıyafetler Üzerindeki Etkisi

Çantanın Kıyafetler Üzerindeki Etkisi

Çantaların moda dünyasındaki önemi oldukça büyüktür. Kıyafetlerin baş tamamlayıcısı olan çantalar, kıyafetlere farklı hareketler kazandırarak oldukça şık bir görünümün ortaya çıkmasını sağlıyor. Moda tasarımcılarının özellikle çanta konusunda yaptıkları çalışmalar ve tasarımlar birçok kişinin ilgisini çekiyor. Tasarımlarıyla duruşlarıyla farklı zevklere hitap eden 2021 yaz modası çantaları oldukça fazla ilgi görüyor. Kıyafet kombinlerinin üzerinde ciddi bir etkiye sahip olan çantalar kombinlerin yıldızı ve en önemli parçalarından biri haline geliyor. Özellikle kadınlar alışverişe çıkarken tüm alışverişlerini yapıp çantayı en sona bırakması çantaya daha fazla zaman harcayacağı anlamına geliyor. Ayakkabı ve çanta uyumuna dikkat eden kadınlar, renk konusunda çanta ve ayakkabıları, elbise yakalarını ve takılarını birbirine uyumlu hale getirmek için oldukça zaman harcarlar.

ilginizi çekebilir : 2021 Sonbahar Yaz Çanta Trendleri

Çanta Ayakkabı Uyumu

Çanta ve ayakkabılar kadınların en fazla ilgi duyduğu moda ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında kadınlar çanta ve ayakkabıları dolaplarına yığıp her gün farklı çanta ve ayakkabı kombini oluştururlar. Kadınlar alışveriş yaparken her harcadıklarına üzülebilirler, ama çanta ve ayakkabıya harcadıkları paraya hiçbir şekilde acımazlar. Çantaların özel davetlerde ayakkabılarla kombinlenmesi kadınların en çok dikkat ettiği konulardan biridir. 2021 modasında özellikle kalın zincirli çantalar kadınların davetlerde ve özel günlerde en çok tercih ettiği çanta modelleri arasında yer alıyor. Bu çantaların altına rugan ayakkabı tercihi oldukça şık bir görüntü oluşturabilir. Çantaların moda üzerinde ciddi bir etkisi olduğunu belirtirken özellikle davetlerde kadın çantaları en ilgi çekici ürünler arasında yer alıyor. Kadınlar davetler, düğünler ve sergiler gibi özel gecelerde birbirileriyle moda konusunda adeta yarış içerisine girerler.

2021 Modasında Hangi Çantalar Tercih Ediliyor?

2021 sonbahar yaz çanta modasında birçok çanta modeli moda severlere sunuldu. Günlük kullanımlar için spor sırt çantaları oldukça fazla tercih edilirken, klasik kıyafetlerin altına minimal tasarımlı cüzdan çantalar tercih edilmektedir. Minimalizm hastası kadınların en çok tercih ettiği küçük ebatlı çantalar bu yıl podyumlarda en çok gördüğümüz parçalar arasında yer aldı. Günlük kullanımlarda özellikle alışverişlerde kadınların sıkça tote çantalar kullandığını belirtmekte fayda var. En çok kullanılan çanta ürünleri arasında yer alan bu çanta modellerini ünlü çanta markalarının birçoğunun defilesinde görme fırsatı yakaladık. Özellikle Dior, Prada, McCartney gibi markaların yaptıkları defilelerde birbirinden farklı tasarımlara sahip şık çanta modellerini görme imkânı bulduk. Çanta denince bu yıl kadınlar sırt ve omuz çantalarından çok el ve minimal cüzdan çantaları ve zincirli uzun saplı çantaları tercih ediyorlar.

Uzun saplı geniş çantalar özellikle nostaljiyi seven ve klasik giyime önem veren kadınların bir numaralı tercihleri arasında yer alıyor. Yaz modasında yerini hiçbir zaman yitirmeyen bez çantalar özellikle tatile giden kadınların vazgeçilmez parçalarından biri haline geliyor.

ilginizi çekebilir:  Birkaç Adımda Çanta Kombini

2021 Yılında Hangi Çantalar Tercih Edilmeli?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kalın zincirli omuz çantaları, uzun tutacaklı el çantaları, minimal cüzdan çanta modelleri ve yaz aylarında tatil günlerinin vazgeçilmezi bez çantalar bu yıl en çok tercih edilen çanta modelleri arasında yer alıyor. İş hayatındaki kadınların bu aralar tercih ettiği çantalar arasında bez sırt çantaları da yer alıyor. Otantik görüntüsüyle haki yeşili renginde tasarlanmış olan çanta modelleri kadınların bu aralar en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Kadınlar ayrıca spor sırt çantalarını da iş hayatlarında oldukça fazla tercih ediyor. Bunun temel sebeplerinden biri de bu çantaların içine bilgisayar dâhil birçok nesnenin sığması ve rahat taşınmasıdır.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN