+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Hangi Çanta Hangi Kıyafete Uygun?

Hangi Çanta Hangi Kıyafete Uygun?

Biliyoruz ki, dış görünüm dendiğinde kadınlar erkeklere nazaran bu duruma daha çok özen göstermektedirler. Okul, iş ve günlük hayatta birçok kadın genel olarak şık ve güzel bir görüntüye sahip olmak ister. Kadınların, şık olması, giydikleri kıyafetlere bağlıdır ve tabi aksesuarlara da. Çanta tercihi yapmak bu yüzden oldukça önemlidir. Sizlerde hangi çantanın hangi kıyafete uygun olduğu konusunda tereddüt yaşıyorsanız. Doğru yerdesiniz. Bu yazı tam size göre.

Abiye Elbise İçin Çanta Tercihleri

Abiye elbiseler genellikle özel günlerde tercih edilen kıyafetlerdir. Oldukça ağır ve gösterişli olan abiye modelleriyle birlikte seçilen çanta, derin detaylara sahip olmamalıdır.

Seçilmiş olan çanta, abiyeyi boğmamalı ve geride bırakmamalıdır. Seçmiş olduğunuz abiyenin yanında daha çok minimal çanta modellerini tercih etmelisiniz. Bunun dışında küçük zincir detayları olan askılı çanta modellerini de tercih edebilirsiniz. Fakat bizim sizlere tavsiyemiz çanta seçimi yaparken abiyenin yanında büyük çantalardan kaçınmalısınız. Tek renk ve detayları az olan bir abiye modeli tercih ediyorsanız, çantanızın daha süslü olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat ayakkabı ve çanta uyumundan uzaklaşmamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

ilginizi çekebilir : Promosyon Çanta İmalatı

Etek İçin Çanta Tercihleri Nasıl Yapılmalıdır?

Eteğinizin boyu uzun ise eteğinizin üzerine giymiş olduğunuz giysinin rengine uygun olan bir çanta tercih edebilirsiniz. Böylece kombin bütünlüğünü bozmamış olursunuz. Uzun eteklerle birlikte boyunuz daha uzun görünür. Yapmış olduğunuz kombinin ağır olması ve şıklığına göre çanta seçimi yapmalısınız. Kısa ve deri bir etek giydiyseniz ve üzerinizde sade bir giysi var ise göze çarpan bir çanta tercihi yapabilirsiniz. Kıyafetleriniz hareketli detaylara sahipse daha sade çanta modelleri tercih edebilirsiniz.

Pantolon için Çanta Tercihleri

Kot bir pantolonunuz varsa ve spor bir kombin yapmışsanız, sırt çantası veya orta boylu kol çantası tercih etmeniz sizin için doğru olabilir. Kumaş pantolon giymişseniz, çantalarınızın şıklığınızı kaldırması gerekir. Bu sebepten ötürü, büyük ve hantal olan çanta modellerinden olabildiğince uzaklaşmalısınız. Zarif, küçük ve şık olan çanta modellerine yönelmenizde yarar vardır. Ayrıca kıyafetlerin desenlerine ve diğer detaylarına göre çanta detaylarının dengelenmesi kombin açısından sağlıklı olacaktır.

ilginizi çekebilir : En Yaratıcı 2021 Çanta Kombini Fikirleri

Takım İçin Çanta Modelleri

Ceket, pantolon veya etek, ceket takımı giydiğinizde sade bir kombine sahip olmuş olursunuz. Bu tarz minimal görüntüleri bozmamak adına çantalarda sade modeller tercih etmelisiniz. Genel olarak takımlara en uygun çantalar, kutu, evrak ve sade olan minimal çantalardır. Genel olarak takımlara en çok yakışan başka çanta modelleri de düz siyah kol ve omuz çantalarıdır. Bu çantalar iş kadını havası yaratır. Daha özgüvenli bir görünüme sahip olan kadın imajı çizer. Simli püsküllü, ışıltılı, taşlı çantalardan bu tarz kombinler için uzak durmakta yarar vardır.

 

Kıyafet ve çanta renginin uyumlu olması için kıyafet uygun çanta seçimi yapmak gerekir. Kıyafete uygun çanta seçimi yapmak kombin tamamlamanın en kolay yollarından biridir.

Özellikle üzerinizde desenli olan kıyafetler varsa, yapılması gereken en önemli şeylerden biri kıyafet içerisinde olan rengi bulup o renkten bir çanta seçimi yapmaktır. Bu sebepten ötürü kıyafette olan desenler için renklerin sınırlanmasını engellemek gerekir. Bunun sebebi ise desen içinde olan bir rengi seçip kombin yapmak oldukça kolaydır. Fakat bu bakımdan kıyafetlerinizdeki diğer tüm detaylarla oluşacak uyuma dikkat etmeniz son derece mühimdir.

Yapmış olduğunuz kombinin en önemli parçası çantalardır. Bu starın parlamasını istiyorsanız, kombinin düzenine ve uyumuna son derece dikkat etmeniz gerekir. Böylelikle çantalarınızla bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yapılması gereken en önemli şey bu konuda yukarıda belirttiğimiz konunun aksine seçmiş olduğunuz çanta rengi desene ve modeli bütün kombinler içinde dikkat çekmelidir. Böylelikle kombin starı çantalar olmuş olur.

 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN