+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

LAPTOP ÇANTASI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

LAPTOP ÇANTASI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Artık pek çok kişi evinde ya da işyerinde diz üstü bilgisayar kullanımını tercih ediyor. Taşınabilir olması ve daha fazla işlevli olması bu bilgisayarların kullanımını yaygınlaştırmıştır

Artık pek çok kişi evinde ya da işyerinde diz üstü bilgisayar kullanımını tercih ediyor. Taşınabilir olması ve daha fazla işlevli olması bu bilgisayarların kullanımını yaygınlaştırmıştır. Bizde bu blogumuzda siz değerli takipçilerimiz için çantalar arasındaki önemli farklardan bahsederek laptop çantası alırken nelere dikkat etmeli bunu anlatmaya çalışalım istedik .

Diz üstü bilgisayarlarının en önemi özelliği ihtiyacınız olan her türlü kaynağın yanınızda olmasıdır. Dolayısıyla günlük yaşam tarzınıza göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Sürekli olarak yanınızda olması gereken bilgiler bu bilgisayarlar sayesinde sizinle olacaktır. Ancak taşıma sırasında da pratik, kullanımı kolay ve işlevselliği yüksek olan çanta modelleri tercih etmek gerekiyor. Siz ihtiyaçlarınızın listesini belirledikten sonra laptop çantası seçimi artık çok daha kolay olacaktır.

Size yardımcı olması açısından laptop çantası mı, yoksa sırt çantası mı? Buna bir değinelim.

Laptop Çantası mı? Sırt Çantası mı?

Sırt çantaları da laptop çantaları da bilgisayarları taşımak için özel olarak üretilmişlerdir. Fakları ise sırt çantasında kişisel eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. Ancak bu tarz çantaların dezavantajı ise her şeyin tek bir bölmedeolduğudur dolayısıyla bilgisayrınız çizilebilir ya da dış darbelere karşı daha korunaksız olur. Bu da hasar almasını kolaylaştıracaktır. Laptop çantaları tamamen bilgisayar odaklı olarak tasarlanır. yani dışarıdan gelebilecek olan darbeler göz önünde bulundurularak tasarlanır ve güçlendirilir. Laptop çantasında ekstra birden fazla gözler vardır. Bunlara cep telefonu, tablet,şarj aletleri ve cüzdan gibi pek çok küçük eşyanızı da koyabilirsiniz. Yani cebinizde taşımanız gereken pek çok eşyanız laptop çantasında rahatlıkla taşınabilmektedir.  

Messenger Çanta veya Laptop Sırt Çantası

Sırt çantaları ya da Messenger çantalar ise özellikle uzun yolculuklarda işinizi görecektir. Sürekli olarak elinizde taşımak zorunda olmadığınız için taşıma sırasında size yorgunluk vermez ve rahat edersiniz. Seyahatlerinizde genişlik tercih ediyorsanız sırt çantası idealdir. Ancak işin özünde amacınız çantaya koyduğunuz eşyalarınızı çok daha kolay bulmak varsa o zaman Messenger çantalar ideal olacaktır. Bu tip çantalar kullanıcısına 3 farklı taşıma imkanı sunuyor. Omzunuzda taşıyabilirsiniz, ön kolunuz ve çapraz olarak bağlayabilirsiniz.

Messenger çanta modellerinde 3 ana bölüm vardır ve bunların üzerinden geçen tek bir kapak mevcuttur. Diz üstü bilgisayarınızı yan yatırarak bir bölmeye yerleştirebilirsiniz. Bu çantalar evden ofise gidenler ve ulaşım için otobüs dolmuş kullananlar için idealdir. Orta gözde bilgisayarınızı koyduğunuz ve yan bölmeleri de kitapla, ya da üzerinize alacağınız kıyafetlerle koruduğunuzda hem eşyanızın yanında olmasını sağlamış olursunuz hem de taşıma konusunda size kolaylık sağlamış olur. Bu çantalarda en önemli özellik pratik olmasıdır. Yani çantanın kapağından başka fermuarı ya da kilitleme özelliği olmaz. Amaç doğrudan eşyanıza kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlamak ve eşyalarınızın rahatça taşınabilmesini sağlamaktır.

Dizüstü Bilgisayarların Farklı Boyutları

Laptop çanta modellerinde farklı renkler tercih edilebileceği gibi boyutlarda farklılık gösterebilir. Bilgisayarınızın büyüklüğüne uygun olan bir modeli seçebilirsiniz. Bunun içinde çanta üreticileri müşterilerine daha kapsamlı hizmet verebilmek için ürün çeşitliliğine önem verirler. Siz işinize yaramasını istediğiniz bir çantayı seçmek hem laptopunuzun güvende olmasını sağlamak amacındaysanız bu durumda 15 inç ekran olan bir laptop için mutlaka 15 inç çanta kullanmalısınız. 17 inç aldığınız bir çanta büyük olacağından bilgisayarınız içerisinde rahatça hareket eder ve dolayısıyla bu da çantanızın güvende olması anlamına gelir.

En rahat taşıma modeli hangisidir derseniz elbette ki burada omuzdan taşınan modelleri örnek olarak gösterebiliriz. Bu çantalar diğerlerine göre daha pahalı olsa da aslında sağlamış oldukları konfor diğerlerine göre çok daha yüksektir.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN