+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE ÇANTA NASIL SEÇİLİR

VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE ÇANTA NASIL SEÇİLİR

Çanta bir kadının gardırobunda olması gereken en önemli aksesuarların başında eliyor. Çantalar için söylenebilecek şey ise kıyafeti tamamlayan önemli bir aksesuar olmasıdır. Bir elbise veya

Çanta bir kadının gardırobunda olması gereken en önemli aksesuarların başında eliyor. Çantalar için söylenebilecek şey ise kıyafeti tamamlayan önemli bir aksesuar olmasıdır. Bir elbise veya bluzun daha şık görünmesin sağlayabilecek çantayı seçerken de mutlaka vücudunuzun tipine göre tercih yapmanız gerekiyor. Çanta seçimi yapılırken vücut tipinizi dikkate almanız gerekiyor. Bunun içinde kendi kişisel zevkinize göre seçim yapmanız şart. Çanta seçilirken yalnızca estetik olmasına değil aynı zamanda vücudunuzdaki kusurları da gizlemesi önemli. Bunun içinde çanta seçiminde vücut tipi çok önemlidir. Aşağıda vücut tipine göre nasıl seçimler yapılması gerektiği detaylıca anlatılmıştır.

İnce ve Uzun Boylu Kadınlar İçin Çanta 

Çanta seçimlerinde ince ve uzun boylu kadınlar daha şanslı oluyorlar. Çünkü hangi stil seçilirse seçilsin çanta yakışacaktır. Uzun boylu bayanlar için Messenger, omuz çanta modelleri uygun olacaktır. Hatta büyük boy çantalar bile uzun boylu bayanlarda şık bir duruş sergiler. Uzun boylu olan kadınlarda tercih edilmeyen çanta modelleri ise küçük boy olan modellerdir.

Minyon ve kısa boylu kadınlar için çanta

Minyon tipli bir bayan tabiri yerindeyse çıtı pıtı olarak tanımlanırlar. Bunun için minyon tipteki bayanlar mutlaka küçük boy çanta seçmeniz gerekiyor. minyon tipteki bayanlar büyük boy çanta seçtiklerinde olduklarından çok daha kısa boylu olarak gösterebilirler. Bunun için seçilen çantanın kalçanızın altında olması yeterli olacaktır.

Geniş ve yuvarlak kalçalı bayanlarda çanta seçimi

Geniş ve yuvarlak kalçalara sahipseniz dikkat etmeniz gereken nokta insanların bakışlarını üst bölgelere doğru kaydırmak. Bunun içinde kısa askılı çantalar ideal olandır. Orta büyüklükte ve parlak model çantalar dikkatlerin yukarıya doğru yönelmesini sağlayacaktır. Kolunuzun alt bölgesinde kalan çantalar kalçalarınızın daha geniş görünmesinin de önüne geçecektir. Çantaların kalçanın alt bölümünde olması demek kalçaların daha büyük olmasını sağlayacaktır.

Elma şekilli vücutlar için çanta seçimi

Ağır omuzlara sahip bir bayansanız bu durumda kısa saplı olan çantalardan uzak durmanız gerekiyor. kol üzerinde taşınabilecek olan çanta modelleri sizin için çok daha iyi bir seçim olabilecektir. Bunun için dikkatleri kalçadan uzaklaştıracak olan modelleri tercih edebilirsiniz. üst tarafı daha küçük olan bayanlar kısa saplı olan çanta modelleriyle yukarıyı daha da dolgun olarak gösterebilecektir.

Atletik vücut şekline göre çanta seçimi

Çok köşeli ve atletik vücut şekli olan kadınlar dikdörtgen çantalar dar ve açısal çantalar kullanmalıdırlar. Bu çantalar vücut şeklinizi daha düzgün gösterir ve size sadelik verir. Üzerinde nakış, çivi gibi detayları olan tombul çantaları ya da yuvarlak çantaları tercih edebilirsiniz.

Kilolu Kadınlar için Çanta Seçimi Nasıl Olmalıdır

Kilolu bir kadınsanız o zaman dikkat etmeniz gereken nokta orta büyüklükte olan çantaları seçmekten yana olmalıdır. Özellikle parlak ve büyük boyutlu çantaları tercih edebilirsiniz. Küçük baskı ve küçük boyutlara sahip olan çantalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Çanta seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken altın kural moda olması gerekiyor. Moda sürekli olarak değişen bir konudur ve sürekli değiyor olması da sizin üzerinize yakışan çantayı bulmanızı veya uzaklaşmanızı sağlayacaktır. İyi bir çanta sizin ana eksikliklerinizi kapatır ve görünüşünüzü çok daha estetik bir hale dönüştürür.

İnce vücut tipine sahip olan bayanlar kendilerine fantezi katabilmek için büyük boyutlu modelleri tercih edebilirler. Kilolu bayanlar ise daha çok keskin çizgilerle farklılık yaratabilirler.

Çanta seçiminde önemli bir diğer konu da renk seçimidir. Minyon kadınlar düz ve tek renklere ağırlık verirken parlak ve baskılı desenler ise daha çok uzun boylu kadınlar için uygun olacaktır. Aklınızda bu basit kuralları tutarak çantanızın şekil ve stilinizi tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın


BİZE ULAŞIN