+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

BAYANLARDA VÜCUT TİPİNE GÖRE ÇANTA SEÇİMİ

BAYANLARDA VÜCUT TİPİNE GÖRE ÇANTA SEÇİMİ

Bayanlarda Vücut Tipine Göre Çanta Seçimi

Çanta bir bayan için en trend aksesuarlar arasında yer alır. Çünkü çantanın görevi sadece taşıyıcı olmak değil aynı zamanda bir kıyafetin tamamlayıcısı olmaktır. Bunun içinde çantalar kendi içerisinde bile binlerce modele sahiptir. Binlerce model arasından ise vücut ölçünüze uygun çantayı bulabilmek adeta bir profesyonellik ister. Her kadın kendisi için uygun olan çantayı bilir ve zevkleri doğrultusunda seçim yapar. lakin kaliteli bir çantayı almış olmak vücut sağlığınızı koruyacağınız anlamına da gelmeyecektir. Çanta en önemli tamamlayıcılardan birisi ve son zamanlarda tasarımcılarında farklı alternatifler üreterek piyasaya sürmüş olması çanta üretimini ve çanta imalatını daha da hızlandırmayı başarmıştır. Binlerce modelin arasından istediğinizi bulmak zor biliyoruz lakin biz sizin tecrübenizden yola çıkarak sitemiz üzerinde mutlaka sizin isteğinize göre bir modelde bulabileceğinizden eminiz. Mükemmel çantayı bulabilmek için sitemiz üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuz olan çantanızı vücut tipinize göre nasıl seçebileceğiniz konusuna bakmaya.

Öncelikli olarak çantanın büyüklüğü ve boyutları çok önemlidir. Çünkü bir çanta sizi zayıf ya da kilolu gösterebilecek bir etkiye sahiptir. Bunun için stilinize uygun kesimlere önem verdiğiniz gibi çanta seçimini de ona göre planlamalısınız. Önce vücudunuzla uyum içerisinde olup olmadığına dikkat edin. Çanta aynı zamanda sizin kusurlarınızı da kapatacak bunu bilerek hareket edin ve güvendiğiniz yerlere dikkat çekebilecek olan bir modele odaklanın.

İlginizi Çekebilir: Çanta imalatı

Çanta stilinizi tamamlamak için önemli ve öncelikli olarak o gün nasıl giyineceğinize karar vermelisiniz. Her çanta her kıyafetle uyum içerisinde olmayacaktır. Bunun için öncelik kıyafet seçiminden yana olması gerekiyor.

Kısa boylular

Boyunuz kısaysa sizin büyük bir çanta modeli tercih etmeniz uygun olmayacaktır. Kısa çantaların özelliği kısa olan bayanları daha uzun gösterebilecek olmasıdır. Kısa saplı portföy modeller gecenizi daha da renklendirecektir. Büyük çantalar kısa boylular için asla uygun değildir.

İnce ve uzunlar

Aslında bu tipteki kadınlar bir çanta taşımak için en şanslı olan kitledir. Uzun ve ince olan bayanlar her çanta tipini rahatlıkla taşıyacaklarından dolayı onlar tercihlerinde daha çok modele yönelik tercih yapabilirler. Renkli, desenli, tote, ve hobo gibi salaş modeller tercih edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN