+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

ZEVKİNİZE GÖRE TATİL YAPMAK

ZEVKİNİZE GÖRE TATİL YAPMAK

Tatil yapmak denildiği zaman akla ilk olarak deniz, kum ve güneş geliyor olsa da ben size bu makalede bunlardan bahsetmeyeceğim. Bunun yerine farklı şeylerden bahsetmek istiyorum

Tatil yapmak denildiği zaman akla ilk olarak deniz, kum ve güneş geliyor olsa da ben size bu makalede bunlardan bahsetmeyeceğim. Bunun yerine farklı şeylerden bahsetmek istiyorum. Herkesin gönlünde bir tatil planlaması yapmak vardır ve sizde kendinize göre tatilinizi planlayın.

Mesela;

Doğayı keşfetmek istiyorsanız bunu denemelisiniz. Lüks bir otele gitmek yerine bir gölün kenarında oturup yıldızları seyretmek sizin için mükemmel bir tatil geliyorsa bunu mutlaka denemelisiniz. Ya da siz kültür gezilerini ve etkinliklerini seviyorsanız o zaman farklı şehirlerde farklı müzeleri gezip görebilirsiniz.  Veya güzel bir yurtdışı tatili planlıyorsanız bunun için keşfedebileceğiniz ülkeler arayabilirsiniz. Dünyada pek çok güzellik var ve herkesin güzellik algısı birbirinden farklıdır. Bunun içinde içinizden nasıl bir tatil yapmak geliyorsa ona odaklanmanız önemli.

Evet, tatil planlaması yaparken beklentileriniz ve istekleriniz farklı olabilir ancak bunların dışında da yeni hobiler edinmek istiyorsanız o zaman bunu mutlaka denemelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Promosyon Çanta

Yeni Hobiler Edinmek

Yaşam o kadar hızlı akıp geçiyor ki koşuşturmalar yüzünden kendinize vakit ayıramıyorsunuz ve bunun içinde hobileriniz yok. Örneğin resim yapabilirsiniz, fotoğraf çekebilirsiniz ya da farklı bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz.

Tatile gittiğiniz zamanda boş boş durmak yerine zamanınızı keyif alacağınız şeylere yönlendirebilirsiniz. Yeni bir yemek tarifi öğrenmek ve onu yapmak size iyi gelebilir. Pasta ve kurabiye yapmayı bile deneyebilirsiniz. Bazı uğraşılar sonuçlarını gördüğünüzde size büyük keyif verecektir. Yaparken ise zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Tatil sadece ayaklarınızı denize sokmak ve güneşlenmek değil dedik çünkü bir konser planlaması yapıyor olmak da mükemmel bir tatil olabilir. Bulunduğunuz şehirden hafta sonu kaçmak ve sevdiğiniz şarkıcının konserine gitmek sizi inanılmaz motive edecektir.

Bol bol gezmenizi tavsiye ediyorum illaki şehir dışında bir tatil olmasına gerek yok. Bulunduğunuz şehirde keşfetmediğiniz o kadar çok şey var ki anlayamazsınız. Gördüğünüzde aba diyeceksiniz.  Mesela hiç lunaparka gitmediniz ise iyi bir deneyim olacaktır.

Yapmak istediğiniz değişimleri gerçekleştirmekten hiçbir zaman çekinmemelisiniz. Yapmadığınız ama yapmak istediğiniz her şeyin içinizde kalacağını unutmamanız gerekiyor.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN