+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

2021 Kadın Çanta Modası

2021 Kadın Çanta Modası

Kadınların stilinin en tamamlayıcı parçalarından biri olan çantalar moda dünyasında her geçen gün farklı modeller ile karşımıza çıkıyor. Günümüzde sosyal medya platformlarında bile büyük markaların çantalarıyla karşılaşıyoruz. Kadınların gözünde stillerinin en büyük tamamlayıcı parçası çantalardır. Ayrıca gardıropların en önemli parçalarından biri olarak görünen çantalar modaya yön veren ürünlerdir. Ürünlerin dışında çantalar yatırım amaçlı olarak da her zaman verimli ürünlerdendir. Kıyafetlerle genellikle önemli anları kurtarıp şık çantaların her zaman için değerlerini korumaya ve yıllar geçtikçe değerlenme eğiliminde olan ve bu tercihlere yön veren başlıca unsur.

2021 Yılındaki En Popüler Çanta Modelleri

 Günümüzde tasarımcıların çoğu söz konusu çantalar olduğunda model ve kalıbı bakımından her zaman geleneklere uygun yol izliyor olsalar dahi, kayış ve baskı gibi detayların benzersiz ve yeni Trendlere imza atmakla kalmayıp, yeniliğe önem veren diğer tasarımları da göz önüne seriyor. Stilin tamamlanması dışında görüntüye önemli bir hareket katan, stilin kalitesine değer katan kalın zincirli çantalardan geometrik tasarımlara kadar moda haftalarının çoğunda sergilenmiş olan 2021 kadın çanta modası koleksiyonlarında sezonun öne çıkan Trendlerini sizler için keşfediyoruz.

ilginizi çekebilir : En Yaratıcı 2021 Çanta Kombini Fikirleri

1. Tote Çanta Modelleri

Günlük kullanımda alışveriş çantası olarak değerlendirilen tote çantalar, 2021 çanta Trendlerinde kalın malzemelerle hazırlanan profesyonel olan tasarımlarla yerine almıştır. Ayrıca bu tasarımların en önemlilerinden biri Prada markasının ikon olan Objektif tonlarına sahip olan Tote çantalarının dışında sezon içerisinde mavi ve sarı tonlarda seçenekler ile görücüye çıkmıştır. Marc Jacobs, küçük boylara sahip krokodil kabartmalı tote çantalarla bu yılın Trendleri arasında yerini almıştır. Pürüzsüz olan derisiyle birlikte Dior tasarımı zamansız tasarımla üretildi.

Bu çanta Trendini en verimli şekilde uygulayan markalardan biri Fendi markasıdır. Bu markanın ikon olan modellerinden Peekaboo, klasik olan formu ve eğelenceli olan detaylarla birleştiriyor. Popülerliğini ilk çıktığı yıllardan itibaren koruyan ve modelin en son Versiyonlarından olan ve geçtiğimiz günlerde tanıtılmış olan Fendi özellikle sonbahar ve kış ayalarının 2021 koleksiyonu içerisinde yer almıştı.

2. Kalın Zincirli Çanta Modelleri

Işıltılı ve modada gözler önünde olan ve modaya farklı bir hava katan zincirler, özellikle ayakkabıda olduğu gibi 2021 çanta Trendlerinde gözlerimize çarpan önemli detaylardan biridir. Bu model ve tasarımlarda ilgi çeken önemli noktalardan biride çanta tokalarının yerine gümüş, kemik ve altın gibi farklı zincirlerin ön planda yer almasıydı. Tasarımlarda kullanılan kalın zincirlerin yaratmış olduğu havayla adeta çanta kayışı görevinin oldukça ötesine yükselmişti.

Özellikle son zamanlarda birçok defilede kalın zincirli detaylarla sık sık karşılaştık. Birçok elbisenin yakasında ve farklı yönlerinde gördük. Birçok markanın defilelerde zincir detaylara yer verdiğini yine gördük bu markalar; Hugo Boss, JW Anderson, Ulla Johnson, Stella McCartney gibi dünyaca ünlü markalardı.

ilginizi çekebilir : Çanta Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

3. Şişe Çantalar

Günümüzde tasarımcıların çoğu odak noktalarını sürdürülebilir tasarımlara çevirdiklerinden ötürü, sonuç olarak ortaya farklı bir soru daha çıktı. İnsanların çevre dostu bir yaşam tarzına sahip olmasına yardım ettiği. Böylelikle bu yönde suyun tüketilmesi, plastik şişelerin yerine tekrardan kullanılabilen şişeler yardımıyla yapılan plastiklerin insan ve doğanın sağlığına vermiş olduğu zararın yüksek ölçüde azaltabilecek özel bir yol ise şişe çantalardır. Bu çantaların tekrardan kullanılabilir olması ve doğa dostu şişelerin her seferinde yanınızda olmasını kolay bir hale getiren oldukça şık ve estetik olmasıdır.

Ellerimize sıkı bir şekilde geçirebildiğimiz askıları sayesinde özellikle joggerların oldukça fazla ilgisini çekecek. Marine Serre, günlük kullanım için uzun olan askısı ve ellerin serbest taşıma imkânı sunan ve eskizle dekore edilebilen renkli Chloe, deri ve örgülerin şık Kombinasyonlarıyla birlikte Kenzo, Coach gibi markaların şişe çanta tasarımıyla ön planda olan markalardır.

ilginizi çekebilir : promosyon çanta 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN