+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Baget Çanta Nedir?

Baget Çanta Nedir?

Şık ve konfor, günümüzde kombin yaparken kadınların en çok dikkat ettiği iki unsur. Kadınların vücut yapılarına uygun olan ve hareket kabiliyetine engel olmayan kıyafet ve eşyaların taşınabilmesi için yeterli ve kombine uygun olan yeni moda çanta ve tarzlarını yansıtabilen ayakkabı son rötuş ve aksesuarlar. Bu ögelerin her biri dış görünüş bakımında sizleri tamamlamaya yardımcı olabilecek bütün somut göstergelerdir. Fakat moda dünyasında neredeyse bağımlılık oluşturabilen birçok konu vardır. Kadınların dolapları için her şartta yeni bir alternatif her zaman için şarttır. Bu alternatif genelde çantalar olur.

Kadın yanlarına çanta almadan dışarı çıkmayı hayal bile etmezler. Cüzdan, telefon, anahtar gibi eşyalar dışında parfüm, ruj, ped, toka, sakız, ayna, ıslak mendik buna benzer olacak farklı yardımcılar kadınların çantalarından ayrılmayacak farklı üyelerdir.

Erkelerin kadınlara göre çantası yaşayabildiklerini kadınlara göre bunu dert etmediklerini biliyoruz. Erkeklerin bu şekilde yaşamasını hayretler içinde izleyen kadınlar için çanta şarttır. Durum bu şekilde olunca moda dünyasında Trenlerde çantaların her zaman için farklı bir yeri vardır. Her moda sezonunda özel tasarımlarla çantalar konu olur. Rengi, kumaşı ve farklı tasarımlarıyla birçok zevke hitap ederler.

Günümüzde birçok çanta modeline ulaşmak mümkündür. Fakat sizlere bugün ezberleri bozan bir çanta modelinden bahsedeceğiz. Onun adı ‘’Baget çanta!’’ Günlük kullanımlarda cüzdan, telefon, anahtar, makyaj, gözlüm gibi birçok eşyayı sığdırmak istediğiniz ve taşıması kolay olacak baget çanta bu aralar oldukça fazla tercih edilmektedir.

ilginizi çekebilir : Şık Ayakkabılara Uygun Olan Çanta Modelleri

Baget Çanta Tam Olarak Nedir?

Takvim yıllardan 1997’yi gösterirken İtalyan ‘’Silvia Venturi Fendi’’ tarafınca özel olarak tasarlanmış bir çanta modelidir. Konunun esasında çanta adı değil, tasarım ismidir.

Kelime anlamı torbadır. Klasik Fransız baget ekmeğinde olduğu gibi koltuk altında taşınabilecek şekilde tasarlanmış ve bu şekilde özdeşleşmiştir.

2000 yıllarının başlarında oldukça fazla tercih edilen bu tasarım, 2019 senesinde yaz sezonunda eski popülerliğini devraldı diyebiliriz.

Tasarlandığı ilk senelerde alışılan omuz ve kol çantalarına kıyasla daha minimal bir ebatta ve kısa sapları olan baget çanta, bu aralar oversize tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

‘’Baguette’’ tasarım adıyla bildiğimiz baget çanta, omuz askı detayına sahiptir. Böylelikle kolunuzun hemen alt bölgesinde konumlanmaktadır. Taşıma rahat ve hafiftir.

Askısının omuzdan sürekli olarak düşmesinden ötürü oluşan rahatsızlık hissi oluşturmaz.

Genel olarak kısa saplı tasarlanır. Baget çantalar kadınlar için kolda taşımak için daha uygundur.

Küçük çanta modellerinden olan baget çantalar, günlük kullanımda yanınızda çok fazla eşya taşımıyorsanız sizlere hitap eden bir modeldir.

ilginizi çekebilir : Çanta Ayakkabı Kombini Hakkında

Baget Çanta Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Taşıması kolay ve kullanımı gayet ideal olan bir çanta modelidir. İsterseniz elinizde de taşıyabileceğiniz bir çanta modeldir. Hem omuzda hem kolda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Açık, koyu, parlak, deri, süet ve kadife gibi farklı renk, kumaş ve desenlerden oluşan bu çantalar kombine kolayca uyarlanabilir.

Minimal baget çantalar yazlık kıyafetlerde daha rahat kullanılabilir. Askı bölümü ve çanta bölümü arasında oldukça fazla alan olmadığından, kolsuz dar ve ince olan kıyafetler için tercih edilebilir. İnce askılı ve zincirli baget çantalar farklı seçimler oluşturabilmektedir.

Oversize baget çantalar her mevsimde kullanılabilecek yapıda tasarlanmıştır. Kalın kıyafet, abiye, elbise, kışlık montların yanında kombinlere rahatlıkla uyarlanabilir. Bu çantaların saplarının kalın olması, omuz konforu sağlar. Hacmi geniş olduğunda yanınızda daha çok eşya taşıma olanağı sağlar.

Sizlere bu yazımızda baget çanta nedir? Nasıl kullanılır? Gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi almak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca hizmet ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN