+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Çanta Ayakkabı Kombini Hakkında

Çanta Ayakkabı Kombini Hakkında

Kombin konusunda tamamlayıcı ögelerden olan ayakkabı ve çantalar moda dünyasında oldukça önemli bir yerdedir. Kaliteli ve şık olan bir ayakkabı ve çanta kombini nasıl oluşturulur? Sorusuna karşın bu yazımızda sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Ayakkabı Çanta Kombinasyonunda Renk Seçimleri

Ayakkabı ve çanta kombini denince uyum konusunda akıllara ilk gelen unsur renktir. Renklerin aynı şekilde tercih edilmesi ya da tonlarının benzer olması dikkatlerden kaçmamaktadır. Estetik görüntüye sahip olan bir ayakkabı çanta kombini nasıl oluşturulur. Bu durum için;

Açık renkli ayakkabı çantaların birlikte kullanılması demode bir etki yaratır. Örnek verecek olursak; siyah çanta ve ayakkabı bu örnek verilebilir. Ayrıca kırmızı çanta temini yapanlar pudraya yakın tonları tercih edebilirler. Canlı renklerle soluk renklerin oluşumundan bir kombin seçimi yapmak sizler için oldukça yararlı olacaktır.

Koyu olan renklerin birlikte kullanılması açık renklerle aynı etkiyi yaratmaz. Örneğin; siyahların uyumu her zaman beğeni kazanmıştır. Kahvaltı tonlarına sahip çanta ayakkabı uyumu oluşturulabilir. Fakat giyim tarzına uygun şekilde tonları tercih edebilmek mümkün;

Aşırı derecede açık renklerle siyah kullanımından kaçınınız.

Siyah dışında açık tonlar için krem renkleri tercih edile bilir.

Bu tarz renk ve tonlar üstünden kombine geçmekte yarar vardır. Ayakkabı, çanta, takı uyumu sayesinde şık görüntüye imza atabilmek kaçınılmaz hale gelir.

ilginizi çekebilir : 2021 Sonbahar Kış Çanta Trendleri

Ayakkabı ve Çanta Kombini İçin En Önemli Materyaller Nelerdir?

Çanta ve ayakkabı da renkler kadar materyallerde önem arz eder. Örnek vermek gerekirse; çanta ve ayakkabıların yapımları sırasında kullanılan materyaller ön plana çıkmaktadır. Şu şekilde ifade edecek olursak çantaların yanında deri olan ayakkabılar tercih edilebilir.

Ayrıca süet ve rugan gibi türlü türlü materyaller üstüne tercih yapabilirsiniz. Ayrıca ayakkabıyla çantaların tasarımların esnasında kullanılmakta olan metaller dikkate alınmalıdır. Örneğin; gold veya gümüş olan süslemeler tercih edilebilir. Bu durum için;

Gold olan çantalara aynı şekilde gold süslemelere sahip ayakkabılar eşlik edebilir.

Bunun tam tersine çanta ve ayakkabı uyumu için gümüş tonları tercih edilebilir.

Son zamanlarda metal zincirli çantalara yoğun bir ilgi söz konusudur. Çanta ve ayakkabılarda genellikle zincir detaylarını görürüz. Uyum yakalamak isteyenlerin bu yönde seçim yapabilmesi son derece önemlidir. Şık olan bir ayakkabı ve çanta kombini nasıl oluşturulur? Sizlere sunduğumuz kombin önerileri sayesinde uyum yakalayın.

ilginizi çekebilir : 2021 Kolye Çanta Modası

Çanta ve Ayakkabı Kombini İçin Desenlerin Önemi

Ayakkabı ve çanta kombini için renk ve materyal uyumuyla sınırlı kalmamalıyız. Bunun ardından kombinlerde desenlerinde değerlendirilmesi yapılmalıdır. Modern olan kombinler için desenlerin hep birbirine benzer olmaması gerekiyor. Desenli çantalar için desenli olan ayakkabı tercihinde bulunmak gözleri yorabilir bu durum için;

Oldukça desen içeren çantalara sade ayakkabılar eklenmeli.

Bunun tam tersi olarak süslü ayakkabıların yanında sade çantalar tercih edilmelidir.

Bu durum giyim konusunda da geçerlidir. Kadın giyimi söz konusu ise oldukça renkli ve desenli tarzlara yönelebilirsiniz. Bu tarz durumlarda oldukça desenli ve renkli çantalara başvurmak hatalı olur. Bunun yerine renkli ve desenli kıyafetleri tamamlamak için sade çantalara yönelmek gerekir. Ayrıca sade görünümlere sahip olan ayakkabılarda göz önünde tutulmalıdır. Böylece kombini şık bir hale getirebilirsiniz.

Şık çantalar genellikle küçük hacimlere sahiptirler. Son zamanlarda büyük ebatlı olan çantalar çok fazla talep görmüyor ve bu durumun yerini portföy görüntüsüne sahip çantalar alıyor. Bu tarz çantalara uyumlu olan birçok ayakkabı tasarımına imza atıldığı görülüyor. Örneğin; sivri burunlu ve ince toplu olan ayakkabı bu seçenekler arasında yer alıyor. Sizlere bu yazımızda Çanta ve ayakkabı kombini hakkında bilgi verdik. Daha fazla bilgi almak için bloğumuzdaki diğer yazıları okuyabilirsiniz.

ilginizi çekebilir:  toptan makyaj çantası 

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN