+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Birkaç Adımda Kendi Moda Tarzınızı Oluşturun!

Birkaç Adımda Kendi Moda Tarzınızı Oluşturun!

Modanın takip edilmesi ve Trendlere uyum sağlanması sizce mantıklı mı? Beğendiğiniz ürünlerin modaya uygun olması gerekli midir? Kendinize yakışan ama modaya uymayan kıyafetleri giymek sizleri kötü hissettiriyor mu? Modanın gelişimi günümüzde teknolojinin gelişimiyle paralel bir şekilde ilerleme ve gelişme sağalmaktadır. Teknolojik olan birçok cihazın, dünyayı önümüze sunduğu bir zamanda görüntüyü, şıklığı ve tarzı sadece bir akımla sınırlandırmak pekte mantıklı bir fikir değildir. Bu anlamda uygulanması gereken çalışmalardan biri pratik olmak ve kendi beğendiğin tarzla giyinip, kendi kombinin kendin yönetmek.

Kendine has bir tarzının olması, doğal ve özgün olmak, neler isteyip istemediğini bilmek, kıyafetlerin içerisinde rahat ettiğini ve iyi hissettiğini bilmekten geçiyor. İnsanın kendi tarzını bağımsız bir şekilde oluşturabilmesi için ihtiyaç duyduğu şeylerden biri vücuduna uygun giysileri tercih etmek, zevklerini bilip, özgün olmaktır. Alışveriş yaptığınız zamanlarda tezgâh ya da vitrinlerin arasında kendinizi kaybediyorsanız, online mağazalarda neler alacağınıza karar veremiyorsanız, kendinize neyin yakışıp yakışmadığını bilmiyorsanız, elbiselerin size olup olmayacağı konusunda aklınızda soru işaretleri varsa. Kendi özgün tarzınızı oluşturma vaktiniz geldi de geçiyor, demektir.

ilginizi çekebilir : Kıyafet Çanta Uyumu nasıl olmalı

Vücudunuzu Tanıyıp, Keşfedin!

Doğru kıyafet tercihleri yapmanın en iyi yollarından biri beden ölçülerini bilmekten geçiyor.

Bel, göğüs ve kalça ölçülerinden hareketlerle vücudunuzun yapısını kolaylıkla çözümleyebilirsiniz.

Kum saati, armut ya da dikdörtgen gibi vücut tiplerinden hangisi size uygunsa kara verip sizlere uyan vücuda tam oturan kıyafetleri seçmelisiniz

Bacak boyunuzun kısa olması durumunda yüksek bel pantolon tercihinde bulunabilirsiniz. Omuzlarınız dar ise vatkalı ceketler giyebilirsiniz. Kollarınız kalın ise kısa kollu ya da askılı kıyafetlerden uzak durmayı tercih ediniz,

Bacak boyunuz uzun ve bacaklarınız ince ise derin bacak yırtmaçlı uzun elbise giymeyi tercih edebilirsiniz. Göğüsleriniz şekilli ise ölçülü dekolteler ya da küçük veya iriyse sırt dekoltesi tercihinde bulunabilirsiniz. Böylelikle algıları sırtınıza taşımış olursunuz.

Böylelikle doğru seçimler yaparak vücudunuzun kusurlarını saklayabilir ve dikkati çekmek istediğiniz bölümleri vurgulayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Hangi Çanta Hangi Kıyafete Uygun?

Zamansız Olan Kombinlere Yönelin!

Kombinlerinize işlevsellik kazandırmak, kombinlerinizin zamansız olmasını sağlayacaktır.

İmza moda tarzını oluşturduğunuzda kıyafetlerin uzun süre boyunca kullanımlarını sağlamak adına olabildiğince modası geçmeyen ve popülerliğini kaybetmeyen parçaları tercih ediniz.

Belirli bir süre boyunca Trendlerde olan ve birçok kişinin oldukça fazla giymiş olduğu kıyafetler ya da aksesuarlar bir süre sonra popülerliğini yitireceği için gündeme uygun şekilde alışveriş yapmak yerine kendinize uygun olan ve üzerinizde kaliteli bir görüntü oluşturan modelleri tercih etmelisiniz.

Bir dönem UGG botların modası gelmişti ve herkeste vardı. Daha sonra popülerliğini yitiren bu ürün bir anda silindi. Bu yüzden alacağınız ürünü sadece modaya uygun olmasına göre seçmeyin. Zamansız, özgün ve kendinize yakışan kıyafeti moda kaygısı ile tercih etmeyin.

Trend olan tasarımların dışında renk uyumu ve satın alınan parçaların diğer kıyafetlerle eşleştirilebilecek özelliklere sahip olmasına dikkat etmeniz gerekir. Örnek olarak almış olduğunuz hırkaların farklı üst kıyafetlerinizle uyumlu olması, yeniden beğendiğiniz pantolon ya da eteklerin diğer tüm kombinlerle birleştirilecek olması hem size çeşit sunar hem de uygun fiyatlı ve kullanışı sağlam olacaktır.

Sizlere yazımızda birkaç adımda kendi tarzınızı oluşturmanız için bilgiler sunduk daha fazla bilgi edinmek için www.genclercanta.com/blog adresini ziyaret edebilirsiniz. Çanta ürünlerimiz hakkında bilgi edinmek için internet sitemizin çanta kategorisindeki ürünleri ziyaret edin.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın


BİZE ULAŞIN