+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

DERİ ÇANTA BAKIMI VE TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?

DERİ ÇANTA BAKIMI VE TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?

İnsanlar deriyi her şekilde kullanmış ve deriden pek çok fayda sağlayacak olan eşyaların üretimini gerçekleştirmiştir. İlk çağlardan bugüne kadar kullanılmaktan vazgeçilmeyen deri aynı zamanda bir malzeme olarak da değerlendirilebilir.

İnsanlar deriyi her şekilde kullanmış ve deriden pek çok fayda sağlayacak olan eşyaların üretimini gerçekleştirmiştir. İlk çağlardan bugüne kadar kullanılmaktan vazgeçilmeyen deri aynı zamanda bir malzeme olarak da değerlendirilebilir. Bunun için günümüzde kullanım alanının oldukça geniş olduğunu da söylemek mümkün olacaktır. Dekorasyonda, aksesuarda ve çeşitlendireceğimiz pek çok alanda deriyi görebilmek mümkün. Özellikle de kadınların modasına  baktığımız zaman derinin her halini görebilmekte mümkündür. Örneğin deri çantalar çok uzun yıllar boyunca dayanabiliyor olmasından kaynaklı olarak çok fazla tercih edilir. Şık duruşu ve kadının üzerinde oluşturduğu şıklık etkisi de her zaman ilk sırada olmasını sağlamıştır.

Deri çantalar özenle seçilmiş ve uzun yıllar boyunca kullanım hedeflenmiş olduğu için alınan deri çantanın da mutlaka uygun şartlarda bakımının yapılması gerekiyor. Temizlik ve bakımına ne kadar özen gösterirseniz ömrünü de bir o kadar uzatmış olursunuz.

Deri doğal olan bir malzemedir. Dolayısıyla kullanırken, temizlediğinizde ve saklarken bir takım gerekliliklere dikkat etmeni gerekiyor. Deride yaşanacak olan kuruma beraberinde çatlamaya neden olacaktır.

Kadın modasının en önemli parçalarından olan deri aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Örneğin deriden kemer, ayakkabı gibi pek çok tamamlayıcı aksesuar ve eşya yapılabilir. Özellikle de bayanların sıkça kullanmış olduğu deri çantaların bakımı önemlidir. Diğer çanta modellerine göre daha popüler olan çantalarda diğer aksesuarlarda olduğu gibi bakım gerektirir. Bunun için deri çantayı kullanmak diğer çantaları kullanmaya göre daha zahmetlidir.

Tüm deri ürünlerinde olduğu gibi bakım ve kullanıma dikkat edilmesi halinde deri çantanızı çok uzun yıllar boyunca yıpranmadan ve bozulmadan kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : DERİ SIRT ÇANTASI MODELLERİ

Peki, deri çantalarımıza nasıl bakmalıyız?

Öncelikli olarak çanta üzerinde toz ya da kir artıklarını bırakmamak gerekiyor. Bunun için nemli bir bezle silebilirsiniz. Bezin nemlendirilmiş pamuk olması çantaya zarar vermeyecektir. Eğer ki çantanızın üzerinde lekeler meydana gelmişse bu durumda sabun ya da şampuan kullanılabilir. Çantanızı silerken yavaşça dairesel hareketler yapmalısınız. Su lekeleri varsa buhar tutulabilir nemli bezle silindikten sonra kurumaya bırakılır. Deri çantaların zamanla parlaklığını kaybetmemesi içinde bakım yağlarının kullanılması önemlidir.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN