+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

ERKEK OFİS ÇANTASI

ERKEK OFİS ÇANTASI SEÇİMİNDE YAPILAN HATALAR

İş hayatınızda her ne kadar güzel giyiniyor olsanız da doğru çanta seçmediğiniz takdirde stilinizi de kusursuz olarak göstermemiş olursunuz.

İş hayatınızda her ne kadar güzel giyiniyor olsanız da doğru çanta seçmediğiniz takdirde stilinizi de kusursuz olarak göstermemiş olursunuz. Bu nedenle ofis çantası seçiminde renginden dokusuna varıncaya kadar önem vermeniz gerekiyor. BU makalemizde erkeklerin çanta seçiminde yaptığı 5 hatadan bahsetmeye çalışacağız.

Yanlış Kombin Yapmak

Erkek için doğru bir kravat seçimi ne kadar önemliyse çanta seçimi de ondan farksız değildir. Örneğin deri bir çantanın hafta sonu kaçamağı için uygun olmadığını biliriz. Bunun için iyi bir sırt çantası seçmeniz gerekiyor. Ofiste kullanacağınız çanta seçiminde de bunun tam tersini yaptığınız zaman iyi bir seçim olmayacaktır. Ofiste kullanacağınız çantanın deri olması önemlidir. Eğer ki illa ofise giderken ben sırt çantası kullanmak istiyorum diyenlerdeniz o zaman deri bir sırt çantası tercih etmelisiniz

Renk Seçimi

İyi bir kıyafetin tamamlayıcısı renklerdir. Resmi bir iş toplantısına gidecekseniz o zaman nasıl ki bir takım elbise ya da koyu renkler tercih ediyorsanız işyerinize giderken de yine ağır tonların hakim olması gerekir. Cıvıl cıvıl renkleri olan bir takım elbise giydiniz zaman bu size olması gerektiğinden çok daha fazla dikkat çekecektir. Renk seçimini aynı şekilde aksesuarlarınız içinde düşünmelisiniz. Örneğin ofis çantanız rengarenk olmak yerine daha sade ve tek renkten oluşması gerekir.  Doğru bir renk seçimiyle birlikte çantanız sizi baştan aşağıya şık gösterecek ve sizi daha fazla havaya sokacaktır. Unutmayın ki yanlış bir renk seçtiğinizde kıyafetinizle uyumsuz olacağından her şeyi mahvedebilirsiniz.

Amacınıza Uygun Olmalı

Örneğin şöyle düşünelim iş toplantısına gidiyorsunuz ancak elinizdeki çantanız küçük olduğu için evraklarınızı elinizde taşımak zorundasınız. İşte bu durum size iş dünyasında prestij kaybettireceği gibi dışarıdan bakıldığında da çirkin bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle çok fazla evraklarınız varsa o zaman çantanızı mutlaka ona göre tercih etmelisiniz. Amacına uygun olan bir çanta taşımak her zaman sizi daha şık gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:  Kurumsal çanta imalatçıları

Suni Deri

Çanta seçerken kaliteden asla uzaklaşmamalısınız. Bunun için 10 tane çantanız olacağına tek bir kaliteli çantanızın olması gerekir. Suni deri bir çanta kullandığınız zaman bir süre sonra çanta ilk günkü görünümünden uzaklaşacak ve üzerinde kırışıklıklar ve daha sonrasında da soyulmalar görülecektir. Dolayısıyla böyle bir çantayı elinizde taşımak size yakışmaz bunun içinde kaliteli deri bir çanta her zaman daha doğru olacaktır.

Çanta Bakımı

Genelde çantalarımızın bakımlarını ihmal ediyoruz. İşten geldikten sonra bir kenara bıraktığımız çantamızın da bizimle birlikte mesai yaptığını asla unutmamak gerekiyor. Yağmurda karda elimizde olan çantamız bir süre sonra yıpranmaya başlayacak. Dolayısıyla çantanızın ömrünü uzatmak için mutlaka doğru bakımı yapmalısınız.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN