+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Kaliteli Çanta Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Çanta Nasıl Anlaşılır?

Günümüz şartlarında birçok çanta markası bulunmakta ve bu markaları benzersiz ürünler imal etmektedir. Bu markaların çoğu çantaların üretiminde oldukça kaliteli malzemeler ve ham maddeler kullandığı için bu çantaların fiyatları oldukça yüksektir. Fakat bu durum dışında markaların çantalarına benzer çantaları taklit edip, sahte çantaları üretip piyasa da orijinalmiş gibi satan birçok sahtekâr satıcı bulunmaktadır.

promosyon krem - haki sırt çantası

ilginizi çekebilir : promosyon çanta imalatı

1. Bugünün şartlarında binlerce lira para verip aldığınız çantaların sahte olduğu hiç aklınıza gelir miydi? Bugünlerde Chanel, Coach, Michael Kors, Louis Vuittgon, Gucci, Nike, Vakko, Prada, Beymen, Lacoste, Polo gibi birçok ünlü markaya ait olan çanta modellerinin taklitleri yapılarak piyasaya sürülmektedir. İşin daha garip tarafıysa bu ürünler orijinalmiş gibi insanlara pazarlanıyor ve orijinal çantaların ücretleriyle insanlara satılıyor ve insanlar kandırılıyor.

2. Bir çanta satın almak istediğinizde orijinal ya da sahte olduğunu anlamak için dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detay mevcuttur. Fakat gerçek olan durum şu dur ki, sahte bir çanta oldukça iyi yapılmış olabilir ve orijinal olanıyla bire bir üretilmiş olabildiğinden bazı çantaların sahte olsa bile orijinalden arasındaki fark bulunamayabilir.

3. Günümüzde ünlü çanta üreticilerinin kendi ürünlerini sahtekârlık yapan şahıslara karşı koruması için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin en önemlisi, orijinal çantaların üzerlerinde seri numaralarının yer aldığı kimlik kartına sahip olmasıdır. Bu ürünlerin nerede, ne zaman, hangi şartlar altında üretildiğine dair bir açıklama niteliğine sahip olması gerekir. Bunun dışında üzerinde seri numarası olmayan kimlik kartlarının geçerliliği yoktur. Almış olduğunuz ürünlerin üzerindeki seri numarası yazan kimliğinin yer aldığına dikkat etmelisiniz.

promosyon sarı sırt çantası

4. Satın almak istediğiniz çantaların kısa süre içerisinde incelenmesini sağlayıp çantaların sahte olup olmadığını anlamanız mümkündür. Sahte olan deri, gerçek olan aynı dokunma hissini ve kokusunu vermediği için çantaların gerçek ya da suni deriden yapılıp yapılmadığını anlamanız son derece basittir. İmitasyon olan ve taklit edilen çantaların metal olan materyalleri orijinallerine göre daha hafif ve içi boştur. Orijinal olan ürünlerin herhangi birinde tutkal izi bulamazsınız. Logo bölümlerinde kesik olmaz ve dikişlerin hiçbiri üst üste gelmez.

5. Aynı durum çantaların iç tarafları ve cep tarafları içinde geçerlidir. Ayrıca sahte çanta üretimi yapanlar genel olarak çantaların astarlarına özen göstermemektedir. Orijinal olan çantaların ise görünür olan yüzeylerine gösterilen özen görünmeyen bölümle eşit derecededir. Yani orijinal çantaların yüksek bir standardı vardır. Sıradan olan astar orijinal olan astarda yer verilmeyen farklı cepler, kalitesiz olan fermuarlar çantanın çakma olduğunu belli eder.

laptop ve evrak çantası

6. Dünyaca ünlü olan çanta üreticilerinin Logolarının basılması ve marka isimlerinin ürünlerin üzerine yazılmasına oldukça dikkat eder. Çantaların üzerine yazılmış olan Logo ve yazılar birbirlerine eşit olan aralıklarda ve eşit olan yazı boyutuna sahip olmalıdır.

Bir çantayı almadan önce orijinal ürünün özellikleri hakkında fikir sahibi olmanız gerekir ve bu çantaları markaların kendi mağazalarından satın almanız gerekir. Almış olduğunuz çantaların detayı hakkında bilgi sahibi olmanız sahte ürünlerin tuzağına düşmenizi engeller. Örnek verecek olursak, satın almak istediğiniz çantanın renginin aldığınız marka da kullanıldığını bilmeniz gerekir. Ya da istediğiniz çanta renginin, markanın renk kataloğunda olduğu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun dışında almak istediğiniz çantanın kaç cebi kaç fermuarı olduğu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

ilginizi çekebilir : çanta imalatı

Genellikle sahte çanta satıcıları, yılın fırsatı, en çok satanlar, gibi sloganlar kullanıp insanları tuzağa çekmek isterler ve insanları bu sloganlar ile kandırmaya çalışırlar. Bütün bunların dışında gerçek markalara ait ürünlerin fiyatları 5000 TL ise o ürünü hiçbir kimse 250 ya da 300 TL ye satamaz. Ürün gerçek fiyatından 15 20 kat daha düşük bir fiyata satılıyorsa o ürünün orijinal olmadığı bariz bellidir.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN