+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

2021 ÇANTA MODASI 

2021 ÇANTA MODASI 

Özellikle kadınların kıyafetlerini tamamlayıcı aksesuar olarak tercih ettikleri çantaların tasarımında her yıl farklı materyallere yer verilmektedir.

İlginizi çekebilir : sezonun trend çanta modelleri

Çanta Modası 

Özellikle kadınların kıyafetlerini tamamlayıcı aksesuar olarak tercih ettikleri çantaların tasarımında her yıl farklı materyallere yer verilmektedir. 2020 yılı çanta modellerinde dünyaca ünlü modacılar tarafından oluşturulan tasarımlarda çok farklı malzeme türleri yer almıştır. 2020 yılının çanta modellerine göz attığımızda 90 lı yıllarda moda olan bel çantaları dikkatleri çekmektedir. 2020 çanta modellerine bakıldığında retro tarza yer verildiğini görmekteyiz. Sıra dışı ve şık çanta tasarımları bu sezon kolay kullanım imkânı sağlayacak özelliklere sahiptir.

2021 Çanta Modelleri 

Bel Çantaları

2021 yılının çanta modellerine göz attığımızda 90 lı yıllarda moda olan bel çantaları dikkatleri çekmektedir.

Üzerlerinde yapılan yenilik ve değişiklikler ile günlük çantalar arasında en çok tercih edilebilecek çantalar arasında bel çantaları gelmektedir. Hafif ve kolay taşınabilme özelliklerinin yanında son derece şık ve estetik bir şekilde tasarlanan bel çantaları özellikle genç kesimin vazgeçemediği bir aksesuar olacaktır.

Mini Çantalar 

2021 yılı çanta modelleri arasında gözde olan bir başka çanta türü de mini çantalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolay taşınabilirliğinin yanında şık ve estetik görünümleri ile hem günlük kullanımlarda hem de şık bir gece davetinde yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir aksesuar olmuştur.

Yılan ve Timsah Derisi Çantalar 

Yılan ve timsah derisi çantalar bu sezon ilgi gören çanta tasarımları arasında yer almaktadır. Son derece vahşi ve ürkütücü olan hayvanların derisi nasıl harika bir tasarıma dönüşür sorusuna en güzel cevap bu çantalar olacaktır. 70 li yıllarda moda olan yılan derisi çantalar hem elde taşınmak için hem de omuzda taşınmak için uygun olarak tasarlanmıştır.

2021 yılı çanta modelleri arasında en ilginç ve sıra dışı olarak tasarlanan çift çantalara rastlanmaktadır. Bu çantalar büyük çantalara birleşik olarak taşınabilecek olan küçük çantalardan oluşmaktadır. Bu çantalar hem taşıma kolaylığı sağlamakta hem de kişinin aradığını kolayca bulabilmesine imkân tanımaktadır. Bu çantaların tasarımındaki amaç çabuk ulaşılmak istenen telefon, cüzdan ve anahtar gibi materyallere kolayca ulaşımını sağlamaktır.

Çantaların Bakımında ve Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar 

Çantalar kadınların hayatında çok önemli bir yere sahip olan aksesuarların başında gelmektedir. Kıyafetlere uygun olan çantanın seçimi kadar onun nasıl korunduğu ve ne şekilde temizlendiği de önem taşımaktadır. Size belirli bir maliyeti olan çantalarınızın uzun süre ilk günkü görünümünü koruyabilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi için doğru şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Öncelikle çantalarda oluşabilecek leke ve kirlerden doğru temizlik malzemesi kullanılarak arındırılması gerekmektedir. Oluşabilecek sökük yırtık gibi olumsuzluklara kısa sürede çare bulunduğu takdirde bu söküklerin büyümeden önüne geçilmektedir. Çantaların temizliğinde dikkat edilmesi gereken unsurların başında doğru deterjan kullanımı gelmektedir.

 

Çantanın tasarımında kullanılan kumaşın türüne ve özelliğine uygun deterjan kullanıldığı takdirde hem kolayca çanta temizliğini yapmış olacak hem de kumaşa zarar vermemiş olacaksınız. Bu nedenle çantaların tasarımında kullanılan kumaşın özelliğine, dokusuna, renk ve çeşitlerine uygun olan temizleme yöntemi kullanıldığı takdirde çantamız daha uzun bir ömre sahip olacaktır. Parlak deri kumaştan üretilen rugan çantaların temizliğini yaparken sert malzeme kullanmaktan kaçınılmalı bunun yerine yumuşak bir bez tercih edilerek hafif ve narin dokunuşlarla çantanın tozunu almalısınız. Üzerinde kir ve leke bulunuyorsa bu lekeleri çıkarmak için limon kullanabilirsiniz. Böylece çantaya daha parlak bir görünüm kazandırdığınız gibi lekenin kolayca çıkmasını sağlayacaksınız. Son dönemlerde sık kullanılan süet çantaların temizliği özel bir titizlik gerektirmektedir. Bu çantaların temizliğinde çantanın tozunu almak için süet fırçaları kullanılmalıdır. Eğer süet çantada kir ve leke bulunuyorsa bu leke dağıtılmadan silinmelidir. Daha sonra süet kumaş türü için özel olarak üretilen süet spreyi kullanılmalıdır.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN