+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Çanta Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çanta Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınların vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer alan çantalar, günümüzde birçok kadının kıyafetlerini tamamlayıp gün içinde katıldıkları aktivitelerin tamamlanmasını sağlamak sebebiyle kadınların kullanmış olduğu en önemli parçalardan biridir. Kadınların çanta ve ayakkabı arzuları asırlara dayanır. Bu sebepten ötürü kadınların çanta ve ayakkabı tutkusunu dünya üzerinde neredeyse bilmeyen yoktur.

Kadınlar özellikle yeni bir çantaya asla hayır diyemezler. Bu yüzden dolaplarını açıp baktığımızda birçok çanta modelinin farklı kombine uygun şekilde alındığına şahit oluruz. Günümüzde hiçbir kadının dolabında sadece bir çanta bulmak imkânsızdır. Birçok çanta modelinin günümüzde 10 kadından 8’inde olduğuna eminim. Kadınlar her kıyafeti için farklı çanta modeli alırlar.

Günümüzde kadınların her birinin çanta tercihleri tarzlarına göre değişkenlik gösterebilir. Yukarı da da belirttiğimiz gibi kadınların bazıları farklı çeşitlerdeki çanta modellerinden hoşlanırlar. Bazı kadınlar ise tek tip çanta modellerini severler. Kadınlar ister klasik, isterlerse spor tarzlara sahip olan çanta modellerini seçerken dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar mevcuttur.

laptop ve evrak çantası

1. Çanta boyutu

Kadınların her birinin farklı ebatlarda tercih ettiği çanta modelleri vardır. Fakat çanta alırken çantanın hacminin ve ebadının önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bazen görünüşe aldanıp birçok kadın güzel görüntüsünden dolayı çanta alıp pişmanlık yaşar. Eğer fazla eşya taşıyorsanız, büyük çanta modellerini kullanmanızı öneririz. Fakat gündelik hayatınızda az eşya taşıyorsanız sizlere daha minimal ve küçük boyuttaki çanta modellerini öneriyoruz.               

Beğendiğiniz çantaları almak istediğiniz vakit, çantaların nerelerde nasıl kullanılacağıyla alakalı olarak içinde ne taşıyacağınıza karar vermeniz gerekir. Ayrıca yanınızdan ayırmak istemediğiniz ürünleri de içerisine koyup denemenizde fayda var. Ayrıca buradaki amaç illa büyük bir çanta almak değildir. Fakat bazı kadınlar küçük çantalar kullanmamasına rağmen almakta ve dolapta bu çantalar olduğu gibi durmaktadır. Bizlerin amacı bu tarz hatalara düşmenizi engellemek ve doğru seçimler yapmanızı sağlamaktır. Fakat bazen durumlar bu söylenenlerin tam tersi de olabilir. Küçük çantaları kullanmanız gereken yerlere büyük çantalarla gitmek anlamsız olacaktır. Bu sebepten ötürü çantaların ebatları oldukça önem arz etmektedir.

ilginizi çekebilir : promosyon çanta

2. Çantaların Bölümleri

Bazı çanta modelleri var ki, kullanmak ciddi mana da sinirlerinizi bozabilir. Bunun sebebi bazı çantaların bölümlerinin az olmasıdır. Bu durum da çantalarımızdaki eşyaların bulunmasını zor bir hale getiriyor. Ayrıca makyaja malzemelerinden cüzdana kadar birçok şeyi çantasında taşıyan kadınlarımız için durum oldukça zor bir hale gelebiliyor. Ayrıca emin olduğumuz bir durumda çantanıza koyduğunuz telefonun çalması anında o telefonu saniyelerce aradığınızdır. Bu tarz problemlerin yaşanmaması adına çantaların içerisinde birkaç bölüm olması gerekir. Böylelikle işleriniz daha kolay bir hale gelir.

promosyon nyp sırt çantası

ilginizi çekebilir : Çanta Nasıl Kombinlenir?

3. Çantaların Kumaşı

Çanta seçiminde etkili yollardan biri de çantaların kumaşlarıdır. Bazı çantaların içerisinde bazen oldukça fazla materyal taşıyabilmekteyiz. Bundan ötürü haliyle çantalarda yük birikebilir. Bu yüzden ötürü çanta seçimi yaparken dayanıklı ve dokusu sağlam ve zarif olan çanta modellerini seçmeliyiz. Dayanıklı olmasının yanında kumaş seçimlerinde mevsiminde etkisi oldukça fazladır. Kış aylarında kullanmanız gereken çantaların kumaşıyla yaz aylarında kullandığınız çantaların kumaşlarının farklı olması gerekir. Sıcak havalarda deri özellikle koyu renklere sahip olan çantalar sizi terletebilmektedir.

Çantaların Rengi de en az kumaşı kadar önem arz eder. Özellikle ekonomik problemlerin baş gösterdiği bu zamanlarda geçim sıkıntısının yoğun yaşandığı bu dönemde daha da önemlidir. Sonuç olarak ülkedeki bütün kadınların problemi geçim sıkıntısı olmayabilir. Bu yüzden her kadın istediği çantayı takıp bırakmayabilir. Bu sebepten ötürü kadınların aldıkları çantaların rengine dikkat etmesi gerekir. Sizlerde bu fikre katılıyorsanız, çanta seçimlerinize kıyafet renklerinize bakarak karar verip başlayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Kaliteli Çanta Nasıl Anlaşılır?

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN