+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

DOĞRU ÇANTA SEÇİMİ KOMBİNLERİ

DOĞRU ÇANTA SEÇİMİ KOMBİNLERİ 

Çantalar insanların kıyafetlerini tamamlayan önemli aksesuarların başında geliyor. Bunun içinde çanta alırken mutlaka doğru seçim yapmak ve ihtiyacınıza uygun olan bir modeli tercih etmek gerekir.

Çantalar insanların kıyafetlerini tamamlayan önemli aksesuarların başında geliyor. Bunun içinde çanta alırken mutlaka doğru seçim yapmak ve ihtiyacınıza uygun olan bir modeli tercih etmek gerekir. Doğru çanta seçimi size kolaylık sağlayabileceği gibi güncel yaşamınız içerisinde de çok fazla işinize yarayacaktır. Bu nedenle çanta seçimi yapılırken mutlaka aklınızdan gelenleri düşünerek ipuçlarını değerlendirip bu şekilde tercih yapmanız gerekir. Çantanızı alırken öncelikli olarak kıyafetlerinizin tarzına uygun seçim yapmanız gereklidir. Şıklığınızı ön plana çıkaracak olan tercihler sizi her zaman farklı gösterecektir. Doğru çanta seçimi yapmak için aşağıdaki ipuçlarından yola çıkarak hareket edebilirsiniz.

Mutlaka Deneyin

Çanta alınırken mutlaka denenmesi gerekiyor. Örneğin alacağınız çantayı spor olarak kullanmak istiyorsanız o zaman mutlaka çantanızı Jeansınızın üzerine giyerek denemelisiniz. Günümüz modellerini ele aldığımız zaman trend olacak çok sayıda model bulunuyor. Siz bu modeller arasında en fonksiyonel olan çantayı tercih etmeniz gerekiyor. Ayrıca çantanızı satın alırken vücut ölçülerinize göre hareket etmenizde fayda vardır. Yani bu durumu örnekleyecek olursak büyük boy ve yumuşak deriden yapılmış yuvarlak hatlı çantalar ince ve uzun kişilerde güzel durur. Eğer kısa ve minyon biri iseniz dikdörtgen bir el çantası sizin için daha uygun olacaktır. Vücudunuz yuvarlak hatlara sahipse çantanızı da aynı oranda kalıba sahip olması gerekiyor. Yani çantanızın boyutları çok önemli. Basenli biriyseniz ve çantanın boyutları baseninizde bitiyorsa bu sizi daha çirkin gösterecektir. Bunun için tercih özellikle belde biten çantalardan yana olmalıdır. 

İlginizi Çekebilir : Promosyon çanta 

Küçük Gösteren Tipler

Bazı kişiler minyon tiplere sahiptir. Bunun için çantaların boyutları çok önemlidir. Eğer ki sizde minyon olan gruptaysanız o zaman seçiminizi büyük modellerden yana kullanmamanız gerekir. Yeni sezon çantalarına baktığımız zaman genelde büyük bölümü dev çantalardan oluşuyor. Büyük çantalar vücudunuz ile orantısızdır. Çantanın ölçüleri ile boyunun birbirine ters orantıya sahip olması gerekir.  

Büyük Keden Çanta

Sizin vücut ölçüleriniz için en uygun çanta tipi ‘Hobo’ tipi çantalardır. Yani yumuşak deriden yapılmış büyük ve geniş heybe tarzındaki çantalar. Bu tip modeller vücut ölçüleriniz ile doğru orantıyı yakalayacağından sizde çok daha şık duracaktır. Uzak durmanız gereken çantalar ise küçük boyutlarda olanlardır. Küçük boyutlardaki çantaların sizi olduğunuzdan daha geniş göstereceğini unutmayın. Ayrıca kola asılan uzun saplı çantalarda sizi geniş gösterir. Kullanacağınız çantanın sapının da kısa ile orta boy arasında olmasına özen göstermenizde fayda var. Son olarak aynaya baktığınızda çantanız kıyafetiniz ile bir bütünlük içerisinde ise doğru çantayı seçmişsiniz demektir.

Yuvarlak Vücutlar

Vücudunuzla dikkatleri özellikle basenlerinizle dikkatleri üzerinize çekmek istemiyorsanız o zaman sapı uzun olan çantalardan uzak durmanız gerekiyor. Elde taşınan çantalar her zaman daha mantıklı bir tercih olacaktır. Bu şekilde bir tercih yapmış olmanız ise dikkatleri vücudunuzun alt bölümüne çekmeyecektir. Bu da sizin daha fazla rahat olmanıza neden olur. 

Doğru çanta seçimi yapmak için mutlaka vücudunuzu tanıyor ve kendi tarzınızı belirlemiş olmanız gereklidir. Bir çantanın kaliteli olması demek o çantanın şık olabileceği anlamına gelmeyecektir. Bunun için önce kendinize yakışan bir modeli tercih etmeli ve ona göre tercih yapmalısınız. Özellikle bayanları düşündüğümüzde burada ne kadar şık bir seçim yaparsanız etrafınızdaki insanlar tarafından da o kadar ilgi odağı olursunuz. Günümüz şartlarında değerlendirecek olursak birbirinden şık çanta modelleri vardır. Bunlar arasından da seçim yapmak daha kolay olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN