+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

GERÇEK DERİ ÇANTA NASIL ANLAŞILIR?

GERÇEK DERİ ÇANTA NASIL ANLAŞILIR?

Çantalar günlük yaşamımız içerisinde hayatımızı kolaylaştıran en kullanışlı aksesuarların başında geliyor. Bunun içinde çanta seçiminde mutlaka kalite ve modellere önem vermek gerekiyor. 

Çantalar günlük yaşamımız içerisinde hayatımızı kolaylaştıran en kullanışlı aksesuarların başında geliyor. Bunun içinde çanta seçiminde mutlaka kalite ve modellere önem vermek gerekiyor. Çanta seçiminde kalitenin belirleyicisi ise çantada kullanılan malzemeler. Bizde buradan yola çıkarak her dönem ilgi odağı olmuş deri çantalar ve bu çantalarda kullanılan derinin gerçek olup olmadığını nasıl anlarız değerlendirelim istedik. Deri bir çanta alınması gerekiyorsa normal bir çantadan daha dikkatli hareket etmek gerekiyor. Çünkü suni deri denilen bir durum söz konusu. Suni deriler günümüzde öyle geliştirilmişler ki gerçek bir deriden ayırt edebilmekte öyle kolay olmuyor. ancak gerçek deri diye aldığınız suni bir derinin kullanım ömrü de bunun için çok kısa olabiliyor. İşte gerçek deri bir çanta alırken araştırmak bu nedenle önemlidir.

Gerçek bir deri çanta tercih edilmesinin ilk nedeni sağlam olmasıdır. Bu sayede çantanızı çok uzun yıllar boyunca yıpranmadan ve bozulmadan kullanabilirsiniz. Kolay deforme olmaz. Suni derilere baktığımız zaman ise bunlar PVC’den elde edilirler. Suni derilerde plastik bazlı ham madde mevcuttur bunun içine hava geçirgenliği olmadığından dolayı insan sağlığına zararlı ve kolay deforme olabilme özelliğine sahiptir. Kanserojen mddelerden uzak durmak ve sağlığınızı koruma altına almak için özellikle suni derilerden uzak durmanız çanta üreticileri tarafından her zaman önerilmiştir.

Peki, sürekli deri çanta alan biri değilsiniz ya da derilerle hiç alakanız olmadığından deri çanta nasıl anlaşılır? Bunu muhtemelen bilmeyeceksiniz. Böyle durumda ise nasıl bir yol izlemeniz gerekir?

Deri Çanta Nasıl Anlaşılır?

Her insan tüketim konusunda mutlaka bilinçli bir şekilde hareket etmelidir. Elbette ki her şeyi bilme gibi bir lüksünüz olmayabilir ancak bunun için elinizin altında internet denilen bir sanal dünya var ve bu dünyada aradığınız her türlü bilginin kaynağını bulmanız mümkün. Üstelik bu bilgiler arasında seçebilmek ve en iyisini anlayabilmek gibi bir kabiliyetiniz var. İşte bunun için deri çanta almak istediğinizde önce bir araştırmanızı tavsiye ediyoruz.  Karşınıza çıkacak sonuçlar içerisinden karşılaştırmalar yaparak gerçek bir deri ile suni deri arasındaki farkı rahatlıkla ayırt edebilirsiniz.

Koku bir ürünün kalitesini ele veren en önemli şeydir. Gerçek derinin kendisine özel bir kokusu vardur. Suni deride ise plastiksi bir koku olur. Yani suni deriler genelde ilaç gibi kokar.

Bazen fiyata aldanıyoruz ve suni bir deriyi gerçek deri diye yüksek fiyata satıyorlar. Suni deriler hatta gerçek deriden daha pahalıya bile satılabilir. bunun için ürünün fiyatını kıyaslayarak asla deri olup olmadığını anlayamazsınız.

Suni derileri ateşe tuttuğunuz zaman hemen deforme olur lakin gerçek bir deri o şekilde olmaz. Bunu bir mağazada yapamayabilirsiniz ancak evinizde yanlışlıkla aldığınız bir deride bunu uygulayabilirsiniz.  

Gerçek deri simetrik bir yapıda olmaz. Suni deri ise bir kağıt gibi simetriye sahiptir. Gözenekleri düzenlidir. Suni deri bir çanta pürüzsüz duracaktır.

Gerçek bir deriye dokunduğunuz zaman onun yumuşak dokusunu hissedersiniz. Katmanlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı daha hacimlidir. Suni deride ise bu duyguyu yaşamazsınız.

Gerçek deriyi tırnağınızla kazıdığınızda iz kalır ancak daha sonrasında tekrar eski haline döner. Suni deride ise hemen yıpranma olur ve bozulma tekrar düzelmez. İşte deri bir çantanın uzun ömürlü ve bozulmadan kullanılmasının en önemli nedeni de budur.

Deriye iğne kolay kolay geçmez ancak suni deriye iğneyi batırdığınızda çok rahat bir şekilde geçecektir.  

Gerçek deriye su dökerseniz suyu içine çekecektir. Ancak suni derinin üzerinde su birikir ve kalır.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN