+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

SIRT ÇANTASININ ÖNEMİ

SIRT ÇANTASININ ÖNEMİ

Sırt çantası kendi içerisinde önem sırasına göre ayrılabilir. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken önemli noktada eşyalarınızı kullanım önemine göre ayırmaktır. İlk grupta yer alan mutlaka gerekli olanlardır.

Sırt çantası kendi içerisinde önem sırasına göre ayrılabilir. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken önemli noktada eşyalarınızı kullanım önemine göre ayırmaktır. İlk grupta yer alan mutlaka gerekli olanlardır. İkincisi ise ihtiyaç duyacaklarınız, sonuncusu ise lüks ihtiyaçlar. Bunlar hakkında kendinizi toparladıktan sonra dikkat edilmesi gereken bu her grubu çantanıza koymak zorunda mısınız yoksa gruplara ayırarak mı yolunuza devam etmeniz gerektiğidir.

Gerekli olanlar sürekli olarak yanınızda olması gereken eşyalarınızdır ve bu eşyaları mutlaka taşımanız gerekiyor. Ancak bunlar için küçük bir çanta da yeterli olacaktır. Olasılıklarla birlikte çantanız biraz daha büyüyecek çünkü içine bu sefer bir takım ihtiyacınız olamayabilecekleri de tıkıştırmaya çalışıyorsunuz. Ancak bu tıkıştırmalarında çantalarınızda fazlalık olması değil çantanızın içinde rahatsız etmemesi gerekiyor. Lüks ihtiyaçlarınız içinde biraz daha seçici olmanız gerekiyor.

Yukarıdakileri toparlarsak şöyle düşünebilirsiniz. Acaba seyahatiniz boyunca benim ne gibi eşyalara ihtiyacım olacak bu aldığım eşyalar ne kadar gerekli ve ben acaba bunların hepsini taşımalı mıyım? Gibi soruları kendinize sormalısınız.

Hangi türde olacak çantanız ile ilgili kararınızı verdikten sonra artık çantanıza eşyalarınızı ağırlıklarına göre yerleştirmeniz gerekiyor.

Sırt çantasına malzeme yerleştirilirken dikkat etmeniz gereken kural ağırlık merkezidir. Eğer ki ağırlığı belinize vermezseniz o zaman sıkıntı yaşarsınız ve bu sürekli olması halinde de şekil bozukluğuna neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Toptan Sırt Çantası

Sırt Çantası Nasıl Doldurulur?

Sırt çantanıza eşyalarınızı yerleştirirken en alt bölüme sık ihtiyacınız olmayan eşyalarınızı kullanmanız gerekiyor. Örneğin uyku tulumunuz varsa bu durum da onu çantanın en alt bölümüne yerleştirmeniz gerekiyor.

Sırt çantanızı seyahat için kullanacaksanız o zaman içerisine çadır, ocak ve yemeklerinizi koyarken sırt bölgesine yakın yerlere yerleştirmelisiniz.

Sırt çantaları her ne için kullanılacaksa kullanılsın mutlaka amacına uygun olarak seçilmeli ve içerisine yerleştirdiğiniz eşyalarında sizi rahatsız etmeyecek düzeyde olması gerekiyor. Siz bu kurallara riayet etmezseniz bu durumda çantanızın da size kolaylık sağlamaktan ziyade yük olacağını aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Sitemiz üzerinde ihtiyacınız olacak çantalara toptan olarak ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN