+90 212 567 92 65 gencler@genclercanta.com

Şık Ayakkabılara Uygun Olan Çanta Modelleri

Şık Ayakkabılara Uygun Olan Çanta Modelleri

Şık ayakkabı modelleri genellikle sivri burunlar ve ince detaylı topuklarla kadınların ilgisini çekmeyi başarır. Günümüzde birçok model içerisinden eleme yaparak en güzel ve şık olan kıyafetleri seçtiğinizi düşünelim. Bulunduğunuz yerde görüntünüzle alakalı göz kamaştırmak için sizce bunlar yeterli olur mu? Düşündüğümüz zaman kombinin en temel unsuru elbette giysilerdir. Bunun dışında tamamlayıcı öge olarak sınıflandırabileceğimiz ayakkabı, çanta ve aksesuarlar, kombin için oldukça önemli bir yere sahiptir. Kıyafetleriniz her ne kadar şık olsa bile, tamamlayıcı olan parçaların doğru seçilmiş olması son derece önemlidir. Beklentilerinizi karşılayacak bir görünüme sahip olmak kombin yapma açısından son derece önem arz etmektedir. Bu yüzden kadın ayakkabı ve çanta kombini için karar verdiğinizde oldukça titiz davranmanızda yarar vardır. Çanta ve ayakkabı hem kıyafet hem de birbirleriyle uyumlu olmak zorundadır. Peki, bu durumu sağlamak için neler yapılmalıdır?

ilginizi çekebilir : PROMOSYON ÇANTA FİYATLARI

Uyum Sağlarken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Parçaların her birinin birbiriyle uyumlu olması için aklımıza gelen ilk yöntemlerden biride aynı özellikleri olan parçaların bir araya getirilmesidir. Bu uyumun sağlanması için oldukça detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Renk, desen, materyal gibi detaylarda aynı renk ve desendeki parçaları tercih etmenize gerektir. Kombin hazırlayıp, öncelikle olarak kıyafetlere uygun olan ayakkabı seçilebilmektedir. Ayrıca ayakkabılara uygun olan çantaları saptamanızda sorun yoktur. Çantaların materyalleri, ayakkabıların üretiminde kullanılmakta olan materyaller ile aynı olabilir. Bunda herhangi bir sorun yoktur. Örnek olarak; deri olan ayakkabılar için deri çanta veya süet olan ayakkabılar için süet çanta tercihinde herhangi bir sakınca yoktur. Renk bakımından ise aynı olma durumunda herhangi bir problem bulunmamaktadır.

ilginizi çekebilir : PROMOSYONUN ÖNEMİ NEDİR?

Farklılıklara Önem Verin!

Kombin yaparken uyum parçaların aynı renk ve desen olduğu anlamını taşımıyor. Birbirinden farklı parçalar birbirini tamamlayabiliyor. Örneğin bazen siyah ve beyaz ya da farklı renkler birbirleriyle uyum içerisinde giyilebilmektedir. Bakış açınızı genişleterek; aynı özelliklere sahip olan parçaları bir araya getirip, uyum yakalamak tek yol değildir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan parçalar ile de uyum yakalamak son derece kolaydır. Materyallerdeki renk ve detaylar gibi birçok unsur uyum yakalamada sizlere yardımcı olabilecek şeylerdir. Örneğin; klasik detaylara sahip olan modeller, spor tarzına daha yakın olabilir. Bunların her biri materyal ve renk konularına takılmaksızın spor karakterine sahip bir çift ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Küçük hacim ve parıldayan detaylarla donatılan el çantaları klasik ve abiye tarzlara yakındır. Bunların benzer biçimdeki parıldayan detaylara sahip olan stiletto ayakkabılar ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tek bir stile bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İsterseniz kuralları biraz daha esnek bir hale getirip farklı parçaları da bir araya getirebilirsiniz. Sokak modası, bu konuyla alakalı özgür seçimler yapmanızı sağlayan bir alternatif. Sokak modasında kurallar tamamen içgüdüleriniz ve özgün düşünceniz. Farklı stillerin bir araya getirilmesiyle şık kombinler oluşturabilirsiniz. Bu konuda kendinizi dinleyin ve kendinize izin verin.

Kadınların en vazgeçilmez unsurlarından biri olan çanta ve ayakkabı uyumu konusunda onlara farklı alternatifler oluşturmak son derece zordur. Bu yüzden kadınların beğenisini kazanmak için dünyaca ünlü markalar, her yıl binlerce çeşit farklı çanta modelini görücüye çıkarıyor. Çanta ve ayakkabı kombini için renk uyumu kadınların en özen gösterdiği konudur. Bugün her kadının dolabında farklı renk ve desenlerle dolu çeşit çeşit çanta ve ayakkabı bulmak mümkün.

Sizlere bu yazımızda kadınların ayakkabı ve çanta kombini yaparken nelere dikkat etmeleri ve şıklığı sağlamaları için fikirler verdik. Daha fazla bilgi için blog sayfamızı ziyaret edin.

ilginizi çekebilir : çanta üretimi

Bu gönderiyi paylaş


BİZE ULAŞIN